za
Tether inwestuje w mining bitcoina.

Tether inwestuje w mining bitcoina. W tle kwota 500 mln USD

robinhood aplikacja rejestracja

Największy emitent stablecoina postanowił jeszcze bardziej umocnić swoją pozycję na rynku. Otóż Tether postanowił zainwestować w mining bitcoina aż 500 mln USD. Nie jest to jednak jednorazowa dywersyfikacja, co potwierdza CEO Paolo Ardoino. Tether inwestuje w mining bitcoina i zamierza stać się jednym z największych podmiotów na świecie, jeśli chodzi o wydobycie kryptowaluty Satoshiego Nakamoto.

Urugwaj, Paragwaj i Salwador – Tether inwestuje w mining bitcoina w Ameryce Łacińskiej

Tether jest niekwestionowanym hegemonem, jeśli chodzi o stablecoiny. Firma zamierza jednak jeszcze bardziej wzmocnić swoją pozycję na rynku kryptowalutowym, inwestując w przemysł wydobywczy BTC. Imponująca kwota 500 mln USD zostanie zainwestowana zarówno w istniejące firmy wydobywcze w Ameryce Łacińskiej (Urugwaj, Paragwaj, Salwador), jak i w budowę własnych kopalni BTC. Wśród firm, w które Tether zamierza zainwestować, znalazła się także kopalnia BTC Northern Dara Group.

Ambicje Paolo Ardoino są spore. Tether ma bowiem dążyć do jednoprocentowego udziału w całkowitej mocy obliczeniowej sieci Bitcoin. Firmą, której Tether chce dorównać swoimi miningowymi działaniami jest Marathon Digital, czyli jedna z największych firm wydobywczych BTC.

Warto jednocześnie zaznaczyć, że według Paolo Androino, mimo ambitnych planów, Tether nie zamierza się spieszyć, aby zostać największym graczem w branży. Według niego, wydobycie ma być dla firmy czymś, czego Tether będzie musiał się nauczyć i dopiero później rozwijać.

kopanie bitcoinów

Coraz większe zainteresowanie wydobyciem BTC – czy powodem jest zbliżający się halving?

Najstarsza i najpopularniejsza kryptowaluta stale zyskuje na popularności. Zainteresowanie bitcoinem przez takich gigantów rynku aktywów jak BlackRok (pod kątem ETF-ów), jest tego doskonałym przykładem. Wydobycie BTC stale się zwiększa, zaś jednymi z największych firm w tej branży są Riot Blockchain i Marathon Digital.

Tether, będący emitentem najpopularniejszego stablecoina, także zamierza zająć się wydobyciem bitcoina, co jest świadectwem potencjału tej kryptowaluty. Halving zbliża się wielkimi krokami, zaś równolegle z nim zaczyna rozpędzać się hossa. Zainteresowanie miningiem BTC nie powinno zatem dziwić, szczególnie w przypadku tak dużych kapitałowo firm, jak Tether.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Zawodowy copywriter oraz social media manager. Od 5 lat publikuje treści w tematyce m.in. nowoczesnych technologii. W Bitcoin.pl zajmuje się nowościami z rynku, artykułami odnośnie kryptowalut oraz sztucznej inteligencji.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.