Tesla zainwestowała w BTC. Czy przyszła kolej na Apple?

Bitcoin logo apple

Wczoraj, Tesla Motors ogłosiła, że dokonała dużego zakupu Bitcoina i w przyszłości planuje wprowadzić krypto płatności. W branży pojawiły się […]

bitbay zonda

Wczoraj, Tesla Motors ogłosiła, że dokonała dużego zakupu Bitcoina i w przyszłości planuje wprowadzić krypto płatności. W branży pojawiły się spekulacje, że kolejną instytucją, która wejdzie w kryptowaluty będzie Apple.

Czy Tesla wywoła instytucjonalną falę tsunami?

Według raportu rynkowego od analityka Royal Bank of Canada Dominion Securities, Paula Stevesa, wejście firmy technologicznej w kryptowaluty może wygenerować ponad 40 miliardów dolarów rocznego przychodu i wywołać instytucjonalną falę w całej branży.

Stevens oparł tę prognozę na historii przychodów z Bitcoina (BTC) w firmie płatniczej Square. Spółka Jacka Dorseya odnotowała ponad 1,6 miliarda dolarów przychodu z BTC w III kwartale 2020 roku. Square ma około 30 milionów miesięcznych aktywnych użytkowników. Jest to zaledwie ułamek bazy użytkowników Apple, która w styczniu wynosiła 1,65 mld urządzeń.

Jeśli [Apple] zdecyduje się wejść w biznes wymiany kryptowalut, uważamy, że firma może natychmiast zdobyć udział w rynku i zakłócić branżę.

– powiedział Steves, dodając, że ruch ten może pomóc uczynić USA liderem kryptowalut nawet przez 20 lat.

Firma może odblokować wielomiliardową okazję za pomocą kilku kliknięć.

Grubasy wchodzą w kryptowaluty

Wczoraj swoją inwestycję w krypto ogłosiła firma najbogatszego człowieka na świecie – Tesla Motors. Spółka zapowiedziała także, że w niedalekiej przyszłości za jej elektryczne pojazdy będziemy mogli zapłacić cyfrowymi aktywami. Wejście grubego gracza z branży technologicznej – i późniejszy skok ceny BTC do nowego rekordu wszechczasów – spowodował, że w społeczności spekuluje się nt. wejścia w branżę innych gigantów.

W listopadzie menedżer Toroso Investments, Dan Weiskopf, powiedział, że Apple inwestując ok. 10-20 miliardów dolarów w Bitcoina, w dłuższej perspektywie zarobi więcej niż „agresywnie wykupująca akcje” firma technologiczna. Dodał, że inwestycja w kryptowaluty byłaby również zabezpieczeniem przed inflacją.

Z kapitalizacją rynkową wynoszącą ponad 2,2 biliona dolarów, Apple jest najbardziej wartościową firmą na świecie. W swoich rezerwach gotówkowych firma posiada około 200 miliardów dolarów, co hipotetycznie wystarczy, aby kupić 25% wszystkich Bitcoinów w obiegu.

Tagi
Apple bitcoin kryptowaluty Tesla

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.