za
terra

Terra drugą siecią na rynku DeFi. Token LUNA osiąga nowe ATH!

2021-12-23
DeFi
Binance Launchpool

Aktywność w sieci Terra związana z DeFi gwałtownie rośnie. W tle cena tokena LUNA osiągnęła w tym tygodniu rekordowy poziom.

Terra rośnie w siłę, LUNA drożeje

Terra to popularna sieć stablecoinów o otwartym kodzie źródłowym. Niedawno jej wartość przekroczyła poziom aż 20 mld USD. Doprecyzujmy, że chodzi o wartość środków zablokowanych w protokołach DeFi blockchaina Terry. Sieć w efekcie posiada teraz więcej tzw. zablokowanej wartości niż Binance Smart Chain (BSC).

Proces, który doprowadził do tak wielkiego skoku wartości projektu, rozpoczął się pod koniec listopada. Jeszcze do 16 grudnia w blockchainie Terry zablokowane było “tylko” trochę ponad 13 mld USD.

Potem nastąpił zmasowany przyrost zainteresowania siecią. Ta w ciągu zaledwie 3 dni “zdrożała” o 3 mld USD. O tyle wzrosła wartość zablokowana w jej łańcuchu. W środę 22 grudnia wyniosła już ponad 20 mld USD. W chwili pisania tego tekstu wynosi 19,58 mld dolarów. To znacznie więcej niż obecna wartość sieci BSC, która w ciągu ostatnich dwóch tygodni zawierała w sobie ok. 17 mld dolarów.

Terra może teraz pochwalić się tym, że jest drugim co wielkości takim projektem na rynku blockchaina. Większe wartości są zablokowane tylko w sieci niekwestionowanego lidera – Ethereum (z aż 156 miliardami dolarów). Prześcignięcie Ethereum na tym polu wydaje się dziś też bardzo mało realne.

Wartości, o których mówimy, są w dużej mierze zablokowane w protokołach TerraSwap i Anchor (ANC), które odnotowały wzrosty o kolejno 89% i 44% w ciągu ostatnich 7 dni.

terra defi

Kurs LUNA

Cena tokena LUNA również poszybowała w górę. Niedawno osiągnęła rekordowy poziom powyżej 97 USD, co stało się po wzroście o 50% w ciągu tygodnia. W chwili pisania tego tekstu kurs znalazł się na poziomie 84 USD. Oznacza to spadek o 10% w skali 24h, ale nadal wzrost o 32% w ciągu 7 dni.

Aktualny kurs bitcoina i innych kryptowalut możesz sprawdzić w zakładkach: kurs bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne cyfrowe aktywa, to m.in. giełda kryptowalut Zonda.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
68 348,45 USD-2,76%
Ethereum logo
EthereumETH
3862,17 USD-2,02%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD0,02%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
601,23 USD-1,75%
Solana logo
SolanaSOL
168,08 USD-2,29%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3864,27 USD-1,93%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD0,01%
XRP logo
XRPXRP
0,53 USD-1,88%
Toncoin logo
ToncoinTON
6,46 USD-0,13%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,16 USD-4,66%