za
radioshack

Firma Radioshack wchodzi na rynek DeFi

2021-12-19
DeFi
Binance Launchpool

Radioshack skupia się teraz na DeFi i NFT. Nową misją firmy jest obecnie „zniwelowanie luki w głównym nurcie dotyczącym korzystania z DeFi”.

Radioshack na rynku DeFi

W tym roku mija równe 100 lat od powstania Radioshack, sprzedawcy komponentów elektronicznych i specjalistycznego sprzętu. Nie ma lepszego sposobu na uczczenie swojej długoletniej kariery na rynku niż wdrożenie nowej linii biznesowej. Firma zamierza promować nową wizję projektów DeFi. Twierdzi, że zamierza “wypełnić lukę“, jaka istnieje pomiędzy DeFi a jej klientami. Wszystko ma być oparte na współpracy z Atlas USV. Jest to projekt społecznościowy “mający na celu zbudowanie uniwersalnej, zdecentralizowanej i szeroko dostępnej warstwy bazowej DeFi“. Został stworzony przez Tai Lopeza i Alexa Mehra.

Chociaż nie ogłoszono jak na razie żadnych oficjalnych komunikatów, nowy opis Radioshack na Twitterze zawiera jasne przesłanie: firma chce teraz wkroczyć do zdecentralizowanej branży finansowej.

Oficjalna strona Radioshack jest obecnie poświęcona w całości “RadioShack DeFi”. Nowa usługa DeFi ma wystartować od projektu platformy wymiany, która będzie obsługiwana przez token Atlas USV (akronim od Universal Store of Value). Pomysł polega na stworzeniu systemu stałego napływu tokenów stron trzecich na DEX i wymianie ich na zdyskontowane tokeny USV.

radioshack

Firma z tradycjami

Radioshack (formalna nazwa przedsiębiorstwa brzmi RadioShack Corporation, wcześniej Tandy Corporation) to amerykańska firma założona jeszcze w 1921 roku.

W szczytowym okresie swojej działalności – mniej więcej w okresie ok. 1999 r. – przedsiębiorstwo prowadziło sklepy pod nazwą Radioshack lub Tandy w całych Stanach Zjednoczonych, Meksyku, Wielkiej Brytanii, Australii i Kanadzie. Poza wymienionymi obszarami, firma sprzedała licencje innym przedsiębiorstwom, aby te mogły korzystać z marki Radioshack w innych częściach świata, w tym w Azji, Afryce Północnej, Ameryce Łacińskiej i na Karaibach.

Od 2017 r. Radioshack działa przede wszystkim jako strona e-commerce. W praktyce to sieć około 500 niezależnych autoryzowanych sklepów dealerskich oraz jako dostawca części. Pod koniec lipca 2018 r. Radioshack nawiązało współpracę z HobbyTown, aby otworzyć około 100 sklepów „Express” RadioShack.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
67 957,61 USD-3,05%
Ethereum logo
EthereumETH
3836,28 USD-2,45%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD0,02%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
599,86 USD-1,69%
Solana logo
SolanaSOL
167,52 USD-2,25%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3837,17 USD-2,40%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD0,08%
XRP logo
XRPXRP
0,53 USD-1,70%
Toncoin logo
ToncoinTON
6,47 USD0,53%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,16 USD-3,83%