za
terra luna robohero do kwon

TERRA: Czy LUNA naprawdę może polecieć to the Moon?

2021-12-14
Kryptowaluty
Nexo Earn Aplikacja

Platforma Terra ze swoim tokenem LUNA jest obecnie jedną z najciekawszych propozycji na scenie kryptowalutowej. Wiele emocji wywołuje fakt, że od grudnia 2020 r. do grudnia 2021 r. kurs tej kryptowaluty wzrósł o 15 000%. Jest to najlepszy wynik wśród pierwszej dziesiątki monet na CoinMarketCap. Nic dziwnego, że coraz więcej inwestorów interesuje się projektem LUNA. Ten ekosystem, stworzony m.in. w celu emisji stablecoinów, ma naprawdę mocne fundamenty.

Czym jest Terra i co sprawia, że ​​jest wyjątkowa?

Terra została założona przez Daniela Shina i Do Kwon w styczniu 2018 roku. Wymyślili projekt, który skupia się na szybkiej adopcji technologii blockchain i kryptowalut. Kwon przejął funkcję dyrektora generalnego Terraform Labs –  firmy stojącej za Terra.

Terra to protokół blockchain, który wykorzystuje stablecoiny powiązane z walutami fiat do zasilania międzynarodowych systemów płatności. Każdy stablecoin jest powiązany z inną walutą fiat. Na przykład UST jest jednym ze stablecoinów Terra i jest powiązany z dolarem amerykańskim (USD). Inny stablecoin – KRT – jest powiązany z południowokoreańskim wonem (KRW).

Zgodnie z whitepaperem, Terra:

  • Oferuje szybkie i przystępne cenowo rozliczenia;
  • Rodzimy token zwany LUNA, jest wykorzystywany do stabilizacji ceny stablecoinów;
  • Posiadacze LUNA mogą również zarządzać nim poprzez głosowanie

Projekt dostarcza kilka funkcjonalności umożliwiających działanie w obszarze zdecentralizowanych finansów (DeFi). Oferuje zarówno natywny token LUNA, obsługę stablecoinów jak i platformę smart kontraktów oraz płatności.

Dlaczego ten blockchain jest idealny do budowania gier ?

O tej porze w zeszłym roku w różnych projektach DeFi było mniej niż 50 000 USD. Dziś Terra ma prawie 13 miliardów dolarów w zaledwie dziesięciu różnych projektach. W obliczu wysokich opłat na Ethereum wielu twórców projektów blockchain decyduje się właśnie na blockchain Terra. Dlaczego ten blockchain jest tak korzystny dla gier?

Społeczność LUNAtic

Terra jest na dobrej drodze do osiągnięcia ogromnego sukcesu dzięki swojemu projektowi, powiązanym produktom ekosystemu i partnerstwom, a także, co być może najważniejsze społeczności.

Ogromna społeczność graczy

Axie Infinity pokazało niesamowity potencjał zdecentralizowanych gier Play2Earn opartych na blockchainie. Kapitalizacja rynkowa Axie Infinity osiąga podobne poziomy, co giganci tradycyjnego rynku gier wideo. To stało się inspiracją dla wielu twórców gier, jak np. RoboHero. Gra, która niebawem ujrzy światło dzienne przeniesie graczy do metaverse’a, w którym będą mogli tworzyć swoje roboty i używać ich do walki. Za wygrany pojedynek można będzie zdobyć rodzime tokeny Robo lub LUNA.

Skalowalność

W przypadku gier bardzo istotna jest kwestia skalowalności. Terra zapewnia do 10 000 transakcji na sekundę, a nowe bloki generowane są co sześć sekund. Transakcje w tej sieci są jednocześnie szybkie i nie wiążą się z wysokimi opłatami.

Podobnie jak poprzednie innowacje w obszarze finansów, które były wspierane przez duże sieci płatnicze (Alipay przez Taobao, Paypal przez eBay, Visa przez banki) – Terra powstała przy wsparciu Terra Alliance. Jest to 15 największych firm e-commerce w Azji, które razem przetwarzają 25 miliardów dolarów rocznego wolumenu transakcji i mają 45 milionów użytkowników.

Nie ulega wątpliwości, że gry przyciągają do społeczności sporą publiczność, a duża społeczność graczy na Terze z pewnością zwiększy popyt na wszystkie rodzime stablecoiny i protokoły/dApps (i oczywiście LUNA).

Niektórzy uważają, że Terra (LUNA) przekroczy próg 100 USD już w nadchodzących tygodniach. Prognozy te wynikają zarówno z analizy technicznej, jak i coraz mocniejszych fundamentów projektu.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności