za
Play-To-Earn zarabianie na graniu w gry

15 blockchainowych gier Play-To-Earn. Jak zarabiać kryptowaluty grając w gry?

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Gaming stał się już elementem naszej kultury. Analitycy przewidują, że branża gier w 2024 roku będzie warta ok. 218,7 miliardów dolarów. W dzisiejszych czasach profity generuje już nie tylko tworzenie gier. Turnieje e-sportowe, play-to-earn czy sprzedaż cyfrowych przedmiotów również przynoszą graczom ogromne zyski.

W przeszłości gry spotykały się z głosami krytyki, a wiele osób twierdziło, że są niczym więcej, jak tylko stratą czasu. Dziś ta narracja przechodzi do lamusa. Ostatnie badania pokazują bowiem, że gry mają wiele pozytywnych aspektów i niosą za sobą liczne poznawcze korzyści. Swoje stanowisko zmieniła nawet Światowa Organizacja Zdrowia (WHO). Gdy w 2020 roku rozpoczęła się pandemia, WHO zalecała granie w gry wideo, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa.

Blockchainowe gry Play-to-Earn pozwalają zarabiać pieniądze

Cały postęp technologiczny, który obserwujemy w ostatnich latach wyprowadził gaming na pozytywną trajektorię. Swój udział miała w tym także technologia blockchain. Dzięki niej pojawił się nowy segment gier NFT, tzw. Play-to-Earn.  Wszystko, czego dziś potrzebują gracze, to komputer lub urządzenie mobilne i trochę zapału.

Na dzień dzisiejszy istnieją już setki gier stworzonych w formule Play-to-Earn. Wybraliśmy spośród nich 15 tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem. Niektóre są już w 100-procentach grywalne, podczas gdy nad innymi wciąż trwają prace. Mają one jednak potencjał, aby już na starcie zyskać sporą popularność.

Warto również pamiętać, że wiele z tych gier (przynajmniej w tym momencie) pozwalają zarobić jedynie na przysłowiowe waciki. Gracze liczą jednak na to, że w przyszłości cena tokenów wzrośnie, dzięki czemu osiągną większy zysk. Jeszcze w 2011 roku jednego BTC można było kupić za zaledwie 2 USD, jednak dziś, 10 lat później sztandarowa kryptowaluta notowana jest w okolicach 45 000 USD.

Illuvium

illuvium play-to-earn

Illuvium jest jedną z najbardziej oczekiwanych gier NFT. Opierając się na białej księdze i trailerach opublikowanych przez zespół, zapowiada się ona naprawdę dobrze i wszystko wskazuje na to, że drzemie w niej ogromny potencjał. Jest to gra typu auto-chess inspirowana Pokemonami. Jeśli wcześniej miałeś do czynienia z pozycjami, takimi jak np. League of Legends, Teamfight Tactics czy Pokemon, Illuvium może przypaść ci do gustu.

Na czym polega ta gra? Generalnie, masz szansę zdobyć 150 różnych Illuvialów – postaci używanych do walki z innymi graczami. Wygrani otrzymują nagrody w postaci cyfrowych aktywów. Póki co nie wiadomo jeszcze ile można zarobić grając w tą grę, jednak w tym momencie 1 token ILV kosztuje ok. 520 USD. Illuvial jest również jedną z najlepiej zaprojektowanych gier Play-to-Earn pod względem graficznym.

Osiris

osaris

Osiris to gra 2D, w którą aby zagrać musisz nabyć specjalną postać nazwaną Cosmic Kid. Póki co w grze dostępnych jest tylko 10 000 takich Comic Kidów. Oficjalną walutą używaną w tym wirtualnym świecie jest token Opal (OPAL).

Osiris oferuje wiele różnych rodzajów rozgrywki, m.in. Star Saber, RC Racer, Glowing Garden, Mini Golf i kilka innych. Wygrywając w którejkolwiek z nich zdobywasz losową nagrodę. Jeśli nie zarejestrowałeś się jeszcze w Osiris, pozostaje Ci jedynie poczekać na premierę kolejnych Cosmic Kid. Jeśli już będziesz miał swoją postać, będziesz mógł również zarabiać pasywny dochód, po prostu wynajmując swoje postacie innym graczom.

Zarobiona kwota zależy od kursu i ilości tokenów OPAL, którą jesteś w stanie wygenerować. W każdym razie na dzień dzisiejszy jedna moneta kosztuje ok. 0,005 USD.

Crypto Raiders

crypto raiders

Główną walutą w grze Crypto Raiders jest token AURUM, a postać w którą wciela się gracz to tzw. “raider”. Na ten moment istnieje tylko 7500 dostępnych postaci. Jeśli więc nie posiadasz jeszcze jednej z nich, pozostaje Ci poczekać na kolejny drop.

Crypto Raiders to gra fabularna, w której Twoja postać może zginąć raz na zawsze. Oferuje ona różne rodzaje bohaterów, wątki fabularne i unikalne cyfrowe przedmioty. Przed rozpoczęciem ataku na loch musisz odpowiednio zaplanować i wybrać swoich kolegów z drużyny. W przeciwnym razie ryzykujesz śmiercią, która definitywnie kończy Twoją przygodę z grą.

Ponieważ gra jest nadal w fazie rozwoju, póki co nie można na niej zarabiać. Aktualnie możesz jedynie zdobywać nagrody w postaci różnych przedmiotów, które mogą być pomocne, gdy gra stanie się w pełni funkcjonalna.

W oparciu o roadmap projektu, tryb Play-to-Earn zostanie uruchomiony jeszcze w tym roku.

Blood Rune

blood rune

Blood Rune to fabularna gra karciana, w której możesz wybrać różnych bohaterów posiadających zupełnie odmienne cele, takie jak fortuna, władza, sława, czy miłość. Gra osadzona jest w czasach średniowiecza. Póki co nadal trwają nad nią prace, a na jej premierę będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Mimo to, jest to jedna z najbardziej oczekiwanych gier Play-to-Earn, zwłaszcza wśród fanów karcianek.

Karty mają różne poziomy rzadkości. Daje to niejaki podgląd na to, ile będzie można zarobić, gdy tytuł ten wreszcie oficjalnie wystartuje.

Rabona

rabona

Rabona to gra NFT stworzona dla graczy zainteresowanych piłką nożną. Pozwala ona stworzyć i zarządzać drużyną piłkarską, a następnie konkurować z innymi graczami. Jako trener, możesz również wyszukiwać i trenować nowych zawodników. Zgrany zespół zwiększa bowiem Twoje szanse na wygraną.

W grze możesz również handlować swoimi postaciami z innymi graczami i zarabiać token Ribbon Finance (RBN). Aby zwiększyć swoje dochody, musisz budować hotele, parkingi, stadiony, podwórka, biurowce i wiele więcej.

Symulatory piłki nożnej od zawsze cieszą się popularnością wśród graczy. Rabona już teraz oferuje tryb Play-to-Earn, a jeśli okaże się, że stworzyłeś jeden z najlepszych klubów w sezonie, możesz otrzymać dodatkowe nagrody, tzw. Hive Rewards.

Reward Hunters

reward hunters

W tej grze będziesz mógł zarabiać tokeny Reward Hunters (RHT), które posiadają ograniczoną podaż 1 mld sztuk. Zarobione monety będą automatycznie wysyłane do portfeli graczy co godzinę. Co ciekawe, można je też stakować i w zamian otrzymywać natywną kryptowalutę giełdy Binance – BNB.

Reward Hunters oficjalnie uruchomił swoją stronę internetową w dniu 27 lipca 2021 roku. Póki co sama gra nie miała jeszcze premiery. Podobnie jak kilka poprzednich tytułów w tym artykule, Reward Hunters to również pozycja fabularna. Można w niej wybierać spośród wielu różnych rodzajów postaci.

W grze już teraz można założyć konto, tak więc nie zwlekaj. Masz jeszcze szansę wyprzedzić tysiące innych graczy.

Kurai Metaverse

kurai metaverse illuvium play-to-earn

Kurai Metaverse jako swojej waluty używa tokena KURAI. Jest to gra multiplayer, w której uczestniczy od 6 do 16 graczy. W rozgrywce biorą udział dwie drużyny, a w każdej z nich znajdzie się jeden “oszust”. “Oszust” każdej z drużyn staje po stronie załogi przeciwnego zespołu.

Jego celem jest zabicie wszystkich graczy. Nie może dać się przy tym złapać. Jako członek drużyny, powinieneś zachować ostrożność wobec swoich kompanów, ponieważ każdy z nich może być oszustem. Jest to ciekawa gra NFT, która wciąż znajduje się w fazie rozwoju. Nie wiadomo też jaka będzie minimalna kwota inwestycji, aby zagrać w ten tytuł. Kryptowalutę KURAI można już jednak kupić na zdecentralizowanej giełdzie Pancakeswap.

Chicken Derby

chicken derby

Chicken Derby to gra zaprojektowana i stworzona przez zespół Gajna Farmer. Wewnętrzną walutą jest tu ETH, co dla wielu osób jest dodatkowym atutem. Obecnie w grze dostępne jest zaledwie 33 333 kurczaków, które zostały wyemitowane na blockchainie Ethereum. Każdy z nich ma swoje unikalne właściwości.

Gra ta polega na wyścigach kurczaków. Jeśli wyprzedzisz przeciwników, wygrywasz nagrody. Możesz też sprzedać swojego kurczaka lub pozwolić mu się rozmnażać. Być może uda Ci się wyprodukować najszybszego kurczaka w grze. Aktualnie najtańsze postaci na rynku kosztują ok. 0.038 ETH, a cena najdroższych osiąga nawet 1 ETH.

Gra jest nadal w fazie rozwoju, a na ten moment jedyną opcją zarabiania jest sprzedaż kurczaka po wyższej cenie. Póki co nie wiadomo kiedy deweloperzy wprowadzą tryb Play-To-Earn.

Block Creatures

block creatures

Walutą gry Block Creatures jest token Moolah, którego cena oscyluje obecnie w okolicach 0.60 USD. Gracz do wyboru ma 7 rodzajów potworów. Cena wyemitowania jednej postaci będzie rosnąć wraz ze wzrostem popularności projektu.

Zarabiać w grze możesz dzięki trenowaniu i rozmnażaniu swoich potworów. W grze istnieje również system bonusów, który pomaga zwiększyć zarobki. Bonusami tymi można również handlować z innymi użytkownikami. Aby rozpocząć grę, trzeba najpierw zainwestować w postać. Zgodnie z roadmapem projektu, tryb Play-to-Earn ma zostać uruchomiony jeszcze w tym kwartale.

Impulse

impulse

Impulse jest grą NFT, która jest zasilana i zarządzana przez Enjin. Jej walutą jest token EncrypGen (DNA). Pozycja ta posiada tryb multiplayer, w której musi brać udział minimum 6 graczy, a maksimum 16.

Głównymi postaciami w tej grze są srebrne humanoidy, które możesz przekształcić w różne stworzenia – cyborgi, wilkołaki, ludzi i kosmitów. Istnieje nawet możliwość zaprojektowania dokładnego wyglądu swojej postaci. W tej grze możliwa jest również fuzja – łączenie dwóch różnych ras, pozwalające stworzyć unikalną postać.

Gra jest wciąż w fazie rozwoju. Impulse wciąż nie posiada własnego rynku oraz nie wiadomo ile będzie trzeba zainwestować, aby rozpocząć rozgrywkę. Jednak według roadmapy, deweloperzy szybko zmierzają w kierunku uruchomienia trybu Play-To-Earn.

CryptoDrakeBall

cryptodrakeball play-to-earn

Tokeny DrakeBall (DBALL) to waluta używana w grze CryptoDrakeBall. Możesz je zdobywać, zabijając przeciwników i trenując z przyjaciółmi. Aby zwiększyć swoją moc, musisz zbierać “szpony”. Możesz też nimi handlować na rynku i w ten sposób zarabiać dodatkowe pieniądze.

Trenując swoje postacie i rywalizując z innymi graczami odblokujesz różne umiejętności. Gra nie jest jeszcze grywalna, ale cały czas trwają nad nią aktywne prace. Póki co, DBALL można kupić tylko na oficjalnej stronie internetowej projektu w cenie 0,33 USD za token. Roadmap jest nadal w początkowej fazie, podczas której projektowane są postaci i wewnętrzny rynek.

My DeFi Pet

mydefipet play-to-earn

My DeFi Pet to gra NFT, w której możesz hodować swoje wirtualne zwierzaki, aby rywalizować z innymi graczami. Każde zwierzę posiada swój poziom rzadkości, który w zasadzie zależy od szczęścia. Rzadkie zwierzęta są oczywiście droższe niż te bardziej powszechne.

Swoje zwierzaki możesz np. rozmnażać lub ewoluować. W grze istnieje wiele trybów zarabiania natywnych tokenów DEBT, np. branie udziału w wydarzeniach.

Aby rozpocząć grę, musisz posiadać 5 zwierząt. Uwzględniając koszty gazu, cena ich zakupu w tym momencie to przynajmniej 250+ dolarów.

CryptoBlades

cryptoblades play-to-earn

CryptoBlades jest internetową grą NFT, która pozwala swoim użytkownikom na tworzenie broni, zbroi i innych przedmiotów, aby ulepszać swoje postacie. Pozwala ona na nieskończone dostosowywanie bohaterów, nie tylko w zakresie przedmiotów, ale także estetyki.

Rekrutować postacie można za pomocą tokena SKILL, który w momencie pisania tego tekstu kosztuje ok. 15 USD.

Za każdym razem, gdy wygrasz z graczem lub potworem, otrzymujesz SKILL, który z kolei możesz wykorzystać do rekrutacji kolejnych postaci lub wymienić na prawdziwe pieniądze. Ponadto, możesz sprzedać na rynku stworzoną przez siebie broń i w ten sposób zarobić jeszcze więcej.

Axie Infinity

Axie infinity illuvium play-to-earn

Ostatnią, ale bardzo ważną pozycją na naszej liście jest Axie Infinity. Jest to obecnie najbardziej popularna gra play-to-earn, w której wielu graczy może pochwalić się realnymi zarobkami. Grając w nią można zarabiać Smooth Love Potion (SLP), który można zamieniać na cyfrowe aktywa dostępne na giełdach.

Niestety, aby rozpocząć rozgrywkę trzeba posiadać 3 Axie, których zakup wiąże się z wydatkiem kilkuset USD. Swoje Axie możesz także rozmnażać. Przy odrobienie szczęścia, nowo wygenerowany Axie może być całkiem wartościowym nabytkiem.

Najwyższa transakcja sprzedaży Axie osiągnęła wartość w okolicy 300 ETH, co na dzień dzisiejszy daje kwotę ponad 3,5 mln złotych.

Gry Play-To-Earn – Podsumowanie

Play-to-Earn to rodzaj gier, który oprócz rozrywki zapewnia także możliwość zarabiania kryptowalut (a co za tym idzie, prawdziwych pieniędzy). Największą popularność zyskuje on w krajach rozwijających się. Gracze w tych regionach mogą bowiem zarobić naprawdę spore pieniądze, w porównaniu do pensji, którą mogliby otrzymać w “normalnej” pracy. Przykładem może być historia pewnego Filipińczyka, którą niedawno opisywaliśmy na łamach naszego portalu.

Bez wątpienia są to dopiero początki tej formuły rozrywki. Nie ma jednak wątpliwości, że w przyszłości zyska ona jeszcze większą popularność. Mogą o tym świadczyć wyniki chociażby Axie Infinity. W sierpniu, gra przekroczyła miliard dolarów łącznego wolumenu. Co więcej, generuje ona więcej opłat niż np. Uniswap, OpenSea, Bitcoin czy Binance Smart Chain.

 

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
68 734,90 USD3,71%
Ethereum logo
EthereumETH
3147,54 USD2,25%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD-0,11%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
578,73 USD0,55%
Solana logo
SolanaSOL
180,15 USD6,26%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD-0,14%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3146,00 USD2,22%
XRP logo
XRPXRP
0,52 USD2,82%
Toncoin logo
ToncoinTON
6,52 USD2,58%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,15 USD2,68%