za
terra luna

Największe giełdy będą wspierać Terra 2.0

LUNA już niedługo uruchomi nowy blockchain nazwany Terra 2.0. Jak się okazuje, do dystrybucji nowych tokenów zaangażują się też użytkownicy głównych globalnych giełd.

Giełdy wspierają Terra 2.0

Swoje wsparcie dla zmodyfikowanej wersji niedawno upadłego blockchainu Terra zadeklarowały już platformy: Binance, FTX, Crypto.com, Huobi, Bitfinex, Bybit, Gate io, Bitrue i Kucoin. Binance stwierdził, że “ściśle współpracuje z zespołem Terra nad planem naprawczym”, podczas gdy FTX ogłosił, że będzie wspierać “nowy airdrop LUNA i zawiesi rynki pierwszej LUNY i UST”.

Ogłoszenia te są następstwem przyjęcia przez społeczność Terra “propozycji 1623”, wysuniętej przez dyrektora generalnego Terraform Labs, Do Kwon’a. Jest ona próbą ożywienia rozpadającego się ekosystemu LUNA, który załamał się na początku tego miesiąca. Wszystko za sprawą algorytmicznego stablecoina UST, który stracił powiązanie z dolarem.

Zgodnie z propozycją, Terraform Labs miałaby wdrożyć nowy blockchain o nazwie Terra 2.0. Starszy, upadły łańcuch miałby nadal istnieć jako “Terra Classic”. Odnowiony ekosystem Terra nie będzie już obejmował stablecoina UST. Dotychczasowi posiadacze tokenów Terra Classic otrzymają w drodze aidropu świeżo wybite tokeny LUNA.

Giełdy dodają wsparcie z własnej woli

Giełdy, w tym Bybit, Kucoin, Binance i Crypto.com, zaczęły wyrażać swoje poparcie dla Terra 2.0 w ciągu kilku minut od przyjęcia propozycji. Oznacza to, że airdropem zostaną też objęci użytkownicy posiadający LUNA w portfelach giełdowych. Do Kwon oświadczył jednak na Twitterze, że nie kontaktował się z nimi w tej sprawie, a te zrobiły to z własnej woli.

Według ogłoszenia TFL z dnia dzisiejszego, Terra 2.0 ma zostać uruchomiona 27 maja 2022 r. Następnie będzie miał miejsce airdrop nowych tokenów.

Upadły token LUNA, który zostanie przemianowany na Luna Classic (LUNC), spadł o ponad 9% w ciągu ostatnich 24 godzin i obecnie jest notowany na poziomie 0,0001549 USD.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.