za
Fala upałów wpływa na górników BTC.

Teksas zapłacił 31,7 mln USD za przerwę w kopaniu BTC z powodu upałów

Firma zajmująca się wydobyciem Bitcoina zredukowała w sierpniu swoje zapotrzebowanie energetyczne o 95%. Było to związane z prośbą władz stanu Teksas, ze względu na rekordową falę upałów w sierpniu.

Kopalnia otrzymała w zamian 31,7 mln USD za energię, którą by wykorzystała. Warto dodać, że Riot Platforms nie jest jedyną firmą która znacząco ograniczyła wydobycie BTC ze względu na falę upałów w Teksasie.

Firma Riot Platforms zmniejszyła pobór energii o 95%

Czy pogoda może mieć wpływ na kryptowaluty? Okazuje się, że pośrednio tak, czego doskonałym przykładem jest firma kopiąca BTC Riot Platforms. Władze stanu Teksas zaapelowały do firm zajmujących się wydobyciem kryptowalut o maksymalne ograniczenie swojego zapotrzebowania energetycznego, ze względu na rekordowe upały. Wysokie temperatury sprawiły realne zagrożenie blackoutem, z powodu przeciążonych i przegrzanych linii przesyłowych.

Firma Riot Platforms obcięła swoje wydobycie o 95%, wykopując w sierpniu zaledwie 333 bitcoiny o wartości około 8,9 mln USD. W zamian firma otrzymała 31.7 mln USD w formie upustu na energię elektryczną w następnych miesiącach. CEO Riot Platforms Jason Les twierdzi, że sierpniowe perturbacje energetyczne są dla jego firmy korzystne. Upust energetyczny znacząco zmniejszy koszt wydobycia BTC przez firmę i będzie kluczowy dla uczynienia z Riot firmą mającą najmniejszy koszt produkcyjny Bitcoina w całej branży.

Teksas wypłaca mln USD w zamian za ograniczenie wydobycia BTC.

Bitcoinowi górnicy zmagają się z niedźwiedzim rynkiem i znaczącym wzrostem kosztów energii

Riot Platforms nie jest jedyną firmą, która ograniczyła swoją działalność w Teksasie ze względu na falę upałów. Zadowolenie CEO firmy Riot nie dziwi, jeśli weźmiemy pod uwagę zmiany na rynku kryptowalut, które wyjątkowo mocno dotykają całą branżę górniczą. Kopalnie BTC muszą zmieniać swoją strategię, ze względu na rosnącą cenę energii elektrycznej oraz zmagania z niedźwiedzim rynkiem. Co więcej, wielkimi krokami zbliża się także halving BTC, który nastąpi w kwietniu 2024.

Przezorni właściciele firm wydobywających kryptowaluty oferują moc swoich HPC (high-performance computing) szybko rozrastającej się branży sztucznej inteligencji. Taki kierunek obrały szczególnie te firmy, które specjalizowały się w wydobyciu ETH.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Zawodowy copywriter oraz social media manager. Od 5 lat publikuje treści w tematyce m.in. nowoczesnych technologii. W Bitcoin.pl zajmuje się nowościami z rynku, artykułami odnośnie kryptowalut oraz sztucznej inteligencji.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
64 516,26 USD0,33%
Ethereum logo
EthereumETH
3514,90 USD0,26%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD0,04%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
592,26 USD1,27%
Solana logo
SolanaSOL
134,68 USD-0,33%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3513,78 USD0,22%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD0,04%
XRP logo
XRPXRP
0,49 USD0,35%
Toncoin logo
ToncoinTON
7,54 USD5,54%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,12 USD0,11%