za

Salwador wprowadza do szkół edukację o Bitcoinie

Binance Launchpool

Pozarządowa organizacja non profit Mi Primer Bitcoin łączy siły z Ministerstwem Edukacji Salwadoru. Nauka o Bitcoinie i innych kryptowalutach ma wejść do salwadorskich szkół w 2024 roku. Celem programu edukacyjnego będzie zwiększanie krypto-świadomości wśród młodzieży.

Warto dodać, że nie jest to pierwszy edukacyjny projekt w Ameryce Łacińskiej. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się także program edukacyjny Bitcoin Beach.  Czy inne państwa pójdą tym śladem i także wprowadzą edukację o Bitcoinie do szkół?

Edukacja na temat Bitcoina i kryptowalut w szkołach – Salwador stawia na krypto-świadomość

Państwo Salwador stanowi niezwykłe miejsce na Bitcoinowej mapie świata. Wszystko za sprawą popularności BTC, który uznano w Salwadorze za legalny środek płatności we wrześniu 2021. Teraz władze Salwadoru zamierzają iść o krok dalej i rozpoczynają program edukacyjny dla uczniów w szkołach. Program zorganizuje pozarządowa organizacja Mi Primer Bitcoin oraz Ministerstwo Edukacji Salwadoru. Będzie on obejmował szkoły publiczne od 2024 roku. Każdy uczeń, który ukończy program, dostanie oficjalny dyplom ukończenia kursu.

Warto dodać, że program obejmie także ponad 150 nauczycieli z 75 szkół publicznych. Zostanie im przedstawiona podstawowa wiedza z zakresu Bitcoina oraz kryptowalut. Warto dodać, że nie jest to pierwszy raz, kiedy edukacja na temat BTC wchodzi do salwadorskich szkół. Lekcje o Bitcoinie w szkolnych klasach organizował już projekt Bitcoin Beach. Dotychczas wiedza ta dotarła już do ponad 25 000 uczniów.

Edukacja dzieci w Salwadorze na temat Bitcoina

Coraz większa ilość programów edukacyjnych dotyczących Bitcoina w Ameryce Łacińskiej

Popularność kryptowalut stale rośnie i coraz większa ilość społeczeństw widzi w nich sposób na ucieczkę od inflacji tradycyjnej waluty fiat. Ameryka Łacińska przoduje w popularyzacji BTC, czego doskonałym przykładem jest Salwador. Co ciekawe, według doniesień z X, Kuba też zamierza wprowadzić do szkół program My First Bitcoin.

Czy takie programy zawitają także do amerykańskich i europejskich szkół? Trudno powiedzieć, chociaż ewidentnie widać, że kryptowaluty przestały być postrzegane jako technologiczna ciekawostka. Świetnym tego przykładem jest fakt złożenia wniosku do SEC o BTC ETF przez BlackRock.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Zawodowy copywriter oraz social media manager. Od 5 lat publikuje treści w tematyce m.in. nowoczesnych technologii. W Bitcoin.pl zajmuje się nowościami z rynku, artykułami odnośnie kryptowalut oraz sztucznej inteligencji.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności