za
Nigeria liderem świadomości odnośnie kryptowalut.

Kraj, w którym 99% społeczeństwa słyszało o BTC

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Według badania przeprowadzonego przez firmę Consensys, Nigeria jest światowym liderem, jeśli chodzi o świadomość istnienia BTC oraz innych kryptowalut. Aż 99% respondentów słyszało o kryptowalutach, zaś 91% z nich wykazuje chęć inwestycji w cyfrowe aktywa.

Raport pokazuje jednak także kilka innych, równie ciekawych informacji, takich jak mniejsze zrozumienie technologii wykorzystywanej w Web3.

Krypto-świadomość w Nigerii na rekordowym poziomie – dane raportu Consensys zaskakują

Raporty z branży kryptowalutowej są w stanie bardzo dokładnie ekspoować globalne trendy. Jeden z ostatnich raportów przeprowadzonych przez Consensys ukazuje, że Nigeria jest obecnie światowym liderem w kontekście krypto-świadomości. Badanie to zostało przeprowadzone w formie ankiety online i wzięło w nim udział 15 158 osób z 15 krajów świata. Pośród badanych krajów znalazły się takie państwa, jak Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Francja, Japonia, Korea Południowa, czy Argentyna.

Choć niewielka ilość respondentów sprawia, że wyniki mogą nie być do końca wiarygodne, raport wyraźnie pokazuje pewne tendencje w krajach Afryki. Według raportu Nigeria uplasowała się na miejscu lidera, jeśli chodzi o krypto-świadomość. Wyniki ankiety pokrywają się z tym, co mówią o sobie sami Nigeryjczycy. Znajomość kryptowalut w tym położonym nad Zatoką Gwinejską państwie, jest na wyjątkowo wysokim poziomie. Ponadto, 91% badanych wyraziło chęć zainwestowania w cyfrowe aktywa.

Nigeryjczyk inwestujący w BTC

Jakie bariery wejścia na rynek kryptowalut widzą Nigeryjczycy?

Wśród głównie wymienianych przez Nigeryjczyków barier wejścia w świat kryptowalut, jest strach przed oszustami oraz wysokie wahania na rynku. Kolejnym z problemów okazał się brak wiedzy na temat tego, w jaki sposób stawiać swoje pierwsze kroki na rynku kryptowalut. Co ciekawe, raport wyraźnie wskazał także na fakt, że Nigeryjczycy nie rozumieją w pełni technologii stojącej za Bitcoinem, altcoinami oraz Web3. Taką wiedzę wykazało jedynie 21% Nigeryjczyków.

To pokazuje, że wysoki poziom krypto-świadomości wcale nie musi iść w parze z wysokim poziomem wiedzy na temat kryptowalut. Niemniej jednak, Nigeryjczycy są zainteresowanie kryptowalutami w celu dywersyfikacji środków. Najczęściej wymienianym powodem zakupu cyfrowych aktywów jest brak stabilności lokalnej waluty.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Zawodowy copywriter oraz social media manager. Od 5 lat publikuje treści w tematyce m.in. nowoczesnych technologii. W Bitcoin.pl zajmuje się nowościami z rynku, artykułami odnośnie kryptowalut oraz sztucznej inteligencji.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
65 229,29 USD-0,43%
Ethereum logo
EthereumETH
3554,36 USD-0,02%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD-0,08%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
599,08 USD0,20%
Solana logo
SolanaSOL
135,05 USD-3,85%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3555,33 USD-0,02%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD0,01%
XRP logo
XRPXRP
0,49 USD-0,74%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,12 USD-2,66%
Toncoin logo
ToncoinTON
7,02 USD-2,07%