za
Londyńska Giełda Papierów Wartościowych wprowadza blockchain.

Londyńska Giełda Papierów Wartościowych stworzy platformę opartą na blockchainie

Binance Launchpool

Jedna z największych i najstarszych giełd papierów wartościowych na świecie stawia na innowacje i wdrożenie nowoczesnych technologii. Londyńska Giełda Papierów Wartościowych zamierza stworzyć platformę opartą na blockchainie.

Nowy podmiot LSE zaoferuje handel tradycyjnymi aktywami z użyciem technologii łańcucha bloków. Pierwotne testy LSE przeprowadzi w sektorach prywatnych. Czy Londyńska Giełda Papierów Wartościowych zamierza wyznaczyć nowy standard w handlu tradycyjnymi aktywami?

Tradycyjna giełda i blockchain – wbrew pozorom wcale nie chodzi o kryptowaluty

Technologia blockchain najbardziej kojarzy się z kryptowalutami, ponieważ leży u ich fundamentów. Warto jednak zaznaczyć, że łańcuch bloków ma bardzo szerokie zastosowanie, o czym świadczą kolejne projekty próbujące zaadaptować tą technologię. Dobrym przykładem może być gigant sektora finansowego, czyli SWIFT, który próbuje stokenizować wiele aktywów za pomocą Chainlinka.

Blockchain w LSE.

Blockchaina zamierza wykorzystać także jedna z najstarszych giełd papierów wartościowych na świecie. Przełomowy projekt zapowiedział Murray Roos, czyli szef rynków kapitałowych w grupie LSE. Po niemal roku analizy możliwości technologii blockchain i jej zastosowania, firma gotowa jest przyspieszyć swój plan. Londyńska Giełda Papierów Wartościowych chce stworzyć osobną jednostkę prawną. Będzie to platforma napędzana technologią blockchain, która umożliwi handel tradycyjnymi aktywami finansowymi.

LSE podkreśla, że ich nowy twór nie będzie miał nic wspólnego z kryptowalutami. Jedyna wspólna rzecz, to wykorzystanie technologii łańcucha bloków. Realizacja przedsięwzięcia planowo rozpocznie się w roku 2024. Wcześniej konieczne będzie uzyskanie odpowiednich pozwoleń regulacyjnych. Obecnie trwają rozmowy z organami regulacyjnymi w różnych jurysdykcjach. Co więcej, najważniejsze i decydujące rozmowy odbywają się z rządem oraz Skarbem Królestwa.

Londyńska Giełda Papierów Wartościowych wyznaczy nowy standard?

Jeżeli projekt LSE wystartuje zgodnie z zapowiedziami w 2024 roku, to może on zrewolucjonizować handel na giełdach. Dzięki temu możliwe będzie zwiększenie efektywności przechowywania, kupna, a także sprzedaży tradycyjnych aktywów. LSE wyznaczy nowy standard w handlu na giełdach papierów wartościowych. Co więcej, ich innowacyjny pomysł może być później wprowadzany także na innych giełdach. Technologia blockchain zlikwiduje komplikacje, które obecne są na giełdach dzisiaj. Warto dodać, że rozwiązanie będzie pierwotnie testowane na rynkach prywatnych.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Zawodowy copywriter oraz social media manager. Od 5 lat publikuje treści w tematyce m.in. nowoczesnych technologii. W Bitcoin.pl zajmuje się nowościami z rynku, artykułami odnośnie kryptowalut oraz sztucznej inteligencji.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
64 441,13 USD0,08%
Ethereum logo
EthereumETH
3518,88 USD0,37%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD0,03%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
592,46 USD1,06%
Solana logo
SolanaSOL
134,95 USD-0,67%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3518,61 USD0,39%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD0,00%
XRP logo
XRPXRP
0,49 USD0,18%
Toncoin logo
ToncoinTON
7,63 USD6,12%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,12 USD0,05%