za
shares

Bitcoin i AI zmieniają gospodarkę, hossa na BTC już trwa, koniec bana na kryptowaluty w Chinach oraz pozostałe tematy omawiane w społeczności Shares!

Jesteśmy najprawdopodobniej w bardzo ważnym i – mimo pozorów – ciekawym momencie na rynku kryptowalut. Kurs bitcoina wpadł w trend boczny, co może być wstępem do nowej hossy. Nasza społeczność w aplikacji Shares pomaga zaś w inwestowaniu. Głównie dlatego, że dostarcza informacji o tym, co dzieje się na rynku. W tym tekście podsumujemy to, co omawialiśmy w niej w ostatnich dniach.

Bitcoin i AI zmieniają gospodarkę

Dyrektor generalna ARK Invest Cathie Wood jest zdania, że bitcoin i AI w pozytywny sposób zmienią naszą gospodarkę. Ostatnio powiedziała, że “konwergencja bitcoina i sztucznej inteligencji może zmienić sposób organizacji firm, powodując zmniejszenie kosztów i eksplozję produktywności”.

Idąc tokiem jej myślenia, możemy dojść do wniosku, że AI i blockchain mogą podnieść produktywność firm i to przy zmniejszeniu kosztów. Jakie będzie to miało implikacje? Omawialiśmy to w Shares.

shares

Hossa już trwa

Założyciel BitMEX, Arthur Hayes, jest zdania, że od marca trwa pierwsza faza hossy na BTC. Jego zdaniem nowy cykl rozpoczęły działania Fedu, który starał się ratować system bankowy w USA.

Ja i reszta rynku przejrzeliśmy to, ponieważ w zasadzie przyznali, że to oni spowodowali ten cały bałagan (…) i jest to jeden ze sposobów, w jaki można to naprawić, czyli: wydrukować więcej pieniędzy

– powiedział Hayes.

Co czeka nas dalej? O tym przeczytacie w Shares.

Koniec bana na kryptowaluty w Chinach?

Czy w Chinach zakaz kryptowalut przestaje już obowiązywać? Sugerowałaby to zmiana polityki Hongkongu względem cyfrowych aktywów, a do tego ostatni wyrok Sądu Najwyższego Chin. Instytucja ta przyznała, że kryptowaluty to pod kątem prawa własność, przez co są chronione. To jednak nie wszystko, ale po więcej odsyłamy do aplikacji Shares.

CZ mówi o przyszłości kryptowalut

CZ, CEO Binance, w dość zaskakujący sposób opisał potencjalną przyszłość rynku blockchaina.

Myślę, że im bardziej zdecentralizowana staje się branża, tym lepiej

– oświadczył.

Co ważne w efekcie rynek DeFi może niedługo przejąć wolumen handlu CeFi. Więcej przeczytacie w Shares.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności