Szwajcarski Bank będzie świadczył usługi handlu i powiernicze BTC

2020-08-05 Wiadomości

Przepaść między bankami a przestrzenią kryptowalutową znacznie się zmniejszyła, co świadczy o dojrzewającym rynku. Kilka nowych instytucji bankowych podejmuje się […]

Przepaść między bankami a przestrzenią kryptowalutową znacznie się zmniejszyła, co świadczy o dojrzewającym rynku. Kilka nowych instytucji bankowych podejmuje się oferowania usług kryptowalutowych, a niektóre z nich rozwijają nawet swoje własne cyfrowe waluty. Najnowszym bankiem, który zaczął oferować swoim klientom usługi kryptowalutowe, jest szwajcarski Basler Kantonalbank (BKB).

Zarządzając aktywami o wartości ponad 27 305 mld franków szwajcarskich (29 622 mld USD), Basler Kantonalbank jest rządowym gigantem bankowym, który w przyszłym roku, za pośrednictwem swojej spółki zależnej Bank Cler, będzie oferował usługi w zakresie handlu kryptowalutami oraz ich powiernictwa.

Jak podaje szwajcarska gazeta NZZ am Sonntag, Basler Kantonalbank jako pierwszy spośród 24 banków rządowych będzie oferował usługi związane z cyfrowymi aktywami.

Natalie Waltmann, rzecznik prasowy banku, poinformowała, że na czele cyfrowego oddziału będzie stał Alain Kunz, były prezes Tokensuisse, kryptowalutowego biura maklerskiego.

Bank Cler, wcześniej znany jako Bank Coop, posiada również własną, odrębną od BKB licencję bankową.

Waltmann podsumował, że posunięcie ma miejsce w czasie, gdy rynek kryptowalut przeżywa rozkwit i powstaje duże zapotrzebowanie na nowe klasy aktywów wśród młodszej klienteli banku.

Szwajcarski rynek kryptowalutowy jest zdominowany przez banki takie jak Seba i Sygnum, podczas gdy tradycyjni kredytodawcy, tacy jak Falcon i Maerki Baumann, również są bardziej otwarci na nowe technolgie, niż duże banki UBS i Credit Suisse.

Rosnąca popularność kryptowalut

Szwajcaria jest jednym z najszybciej rozwijających się krypto hotspotów na poziomie globalnym i ma wysoki wskaźnik adopcji kryptowalut wśród ludności.

Szwajcarski bank Incore, współpracujący z Kraken, jedną z największych giełd w Europie pod względem wolumenu, oferuje swoim klientom możliwość finansowania rachunków kryptowalutowych w czterech głównych walutach, a mianowicie CAD, CHF, EUR i GBP, bezpośrednio z rachunków bankowych InCore.

Na poziomie międzynarodowym, brytyjski gigant bankowy Standard Chartered, wraz ze swoim singapurskim oddziałem SC Ventures zajmującym się inwestycjami typu venture, rozpoczął również działalność w zakresie kryptowalut, aby wdrożyć krypto usługi powiernicza dla klientów instytucjonalnych.

Alex Mason, szef SC Ventures, zauważył wcześniej, że kryptowalutowy rynek jest stosunkowo nowy, a godne zaufania rozwiązanie w zakresie powiernictwa jest niezbędne, aby zachęcić do adopcji. Powiedział:

„Wierzymy, że aktywa cyfrowe pozostaną klasą aktywów… Rozwijamy przedsięwzięcie, aby sprostać wymaganiom inwestorów instytucjonalnych w zakresie kompleksowego instytucjonalnego powiernictwa aktywów cyfrowych, które spełnia standardy regulacyjne”.

Tagi
adopcja handel btc kryptowaluty Szwajcaria uslugi powiernicze

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie gielda geco one
rozlicz kryptowaluty

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.