za
litec

Tim Sweeney, twórca znanych gier, krytykuje technologię NFT

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Założyciel Fortnite, Tim Sweeney, twierdzi, że technologia NFT „idzie w różnym kierunku”, ale obecnie więcej jest w niej spekulacji niż realnej wartości.

Twórca Fortnite, Tim Sweeney, krytykuje stan rynku NFT

Tim Sweeney, współzałożyciel studia stojącego za takimi grami jak “Hitman”, “Gears of War” i szalenie popularne “Fortnite”, twierdzi, że technologia niezamiennych tokenów (NFT) rozwija się, ale ze względu na takie czynniki, jak koszty transakcji i „dziki, spekulacyjny bałagan”, może nie stać się częścią mainstreamu.

Jego słowa to odpowiedź na wpis na blogu metaversed.net zatytułowany „Into The Void: Where Crypto Meets The Metaverse”. Chodzi o tekst napisany przez firmę konsultingową, badawczą i inwestycyjną Delphi Digital. To obszerny esej, który dot. m.in. rynku gier.

W krótkim tweecie Sweeney pochwalił artykuł i przyznał, że technologia blockchain i NFT to „najbardziej prawdopodobne ścieżki” rozwoju rynku metaverse. Tyle że skrytykował też pewne elementy np. rynku kryptowalut.

Problem spekulacji

Sweeney nie jest jedynym znanym przedsiębiorcą, który w ostatnich tygodniach wypowiedział się nt. NFT. Kilka dni temu Mark Cuban wypuścił serię 10 animacji NFT, na których widać jak… tańczy. Wszystkie zostały wyprzedane w ciągu kilku godzin. Analitykom udało się też zidentyfikować dwa portfele powiązane z biznesmenem, które zawierały dziesiątki mniej znanych kryptowalut, a także dość duże wartości tokenów projektów DeFi, takich jak Aave i Sushiswap. Pokazuje to, że Cuban zaczyna powoli inwestować na rynku blockchaina.

W podobnym czasie przedsiębiorca powiedział też w wywiadzie telewizyjnym, że ceny NFT są „zawyżone” z powodu niskich stóp procentowych, co wskazuje, że jego zainteresowanie tym rynkiem może mieć charakter czysto eksploracyjny.

Zarówno Cuban, jak i Sweeney mają dobry powód, by kwestionować niebotyczne wyceny kryptowalut i tokenów. Na rynku widać bowiem od paru miesięcy dużą hossę. Przykładowo w ostatni weekend projekt CryptoPunk został sprzedany za 605 ETH, czyli ponad 750 000 USD w momencie zawierania transakcji.

Dziś sam Bitcoin kosztuje 33 500 USD, czyli 3 proc. więcej niż 7 dni temu i tyle samo co wczoraj.

Sweeney[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności