za
Story Hunt: Poznań.

Story Hunt: Poznań, czyli pierwsze polskie miasto w grze od Epic Games

Binance Launchpool

Poznańskie studio Real Time Squad stworzyło wyjątkową mapę do Fortnine. Przedstawia ona stolicę Wielkopolski, z wszystkimi jej charakterystycznymi punktami. Nie jest to jednak jedynie pokaz możliwości polskiego studia. Gracze mają bowiem za zadanie pomóc koziołkowi Tyrkowi znaleźć zagubionego Pyrka.

Mapa ma w sobie także szereg easter eggów, czyli mrugnięć okiem w kierunku graczy. Znaleźć tam można zarówno Pyrkon, jak i biuro GamerHash!

Story Hunt: Poznań, czyli wyjątkowa mapa do Fortnine

Fortnine jest obecnie jedną z najpopularniejszych gier na rynku. Wskaźnik aktywnych użytkowników produkcji studia Epic Games waha się pomiędzy 2,5 do nawet 4 mln użytkowników. Eksplozja popularności tego tytułu sprawiła, że praktycznie każda większa marka zabiegała o kolaborację z Epic Games. Mogliśmy w niej zobaczyć już zarówno Geralta z Rivii, jak i Jonh’ego Wicka.

Nadszedł czas na kolejny, mocny, polski akcent. Od dzisiaj w grze dostępna jest pierwsza mapa polskiego miasta, autorstwa studia Real Time Squad. Story Hunt: Poznań przenosi graczy do wirtualnie odwzorowanej stolicy wielkopolski. Mapa zawiera tak charakterystyczne nawiązania do Poznania, jak ratusz na Starym Rynku, Pan Peryskop oraz koziołki. Co więcej, z parzystokopytnymi symbolami miasta wiąże się główna linia fabularna mapy, ponieważ gracze muszą pomóc koziołkowi Tyrkowi odnaleźć zagubionego Pyrka.

Na mapie znajdziesz także biuro GamerHash!

Warto dodać, że w mapie przygotowanej przez Piotra Buczkowskiego i stojące za nim studio Real Time Squad, znaleźć można także nawiązania do polskiej branży gamingowej. Mapa posiada takie smaczki, jak mapa biura GamerHash, czyli innowacyjnego projektu, który łączy w sobie gaming ze światem kryptowalut. Warto dodać, że GamerHash zajął się także produkcją gier Web3, dlatego umieszczenie biura firmy w Fortnite to wyjątkowe wyróżnienie.

Jak pisze sam Piotr Buczkowski, stworzenie Story Hunt: Poznań było ogromnym wyzwaniem. Zaprosił on do projektu 17 artystów i ekspertów i w 3 miesiące i 14 dni stworzyli oni edukacyjną mapę, na której nie ma przemocy – wyłącznie sama zabawa i exploring wirtualnego Poznania. Do stworzenia mapy posłużyło nowatorskie narzędzie UEFN, które jest jeszcze w wersji Beta.

Jak znaleźć Poznań we Fortnine? Kliknij w aktualności i wybierz Story Hunt:Poznań lub wpisz kod – 6595-6730-8240.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Zawodowy copywriter oraz social media manager. Od 5 lat publikuje treści w tematyce m.in. nowoczesnych technologii. W Bitcoin.pl zajmuje się nowościami z rynku, artykułami odnośnie kryptowalut oraz sztucznej inteligencji.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności