za

Stany Zjednoczone przekładają wprowadzenie regulacji przepisów odnośnie kryptowalut

2020-07-19
Bez kategorii
Konferencja Kryptoraport

Rząd USA nadal pracuje nad regulacjami nakładającymi obowiązek zgłaszania transakcji kryptowalutowych przez podmioty trzecie. Oznacza to, że kryptogiełdy będą musiały rozliczać się zgodnie z prawem podatkowym Stanów zjednoczonych oraz udostępniać dane klientów, a także zyski z pośrednictwa, na podstawie sekcji 6045(IRC). Jednak czas publikacji został przesunięty po tym, jak władze nie przedstawiły jasnych wytycznych do czerwca 2020 r., jak pierwotnie planowano.

„Ten termin nadszedł, ponieważ wydarzenia wyprzedziły nas w tym roku. Myślę, że biorąc pod uwagę, jak niepewne jest wszystko inne w najbliższych miesiącach, nie jesteśmy w stanie dokonać żadnych prognoz w tym zakresie”.

-Tłumaczy Erika Njienhuis. Starszy doradca Podatkowego Departamentu Skarbu USA.

„Natomiast jest to dla nas niezwykle ważne, ponieważ giełdy amerykańskie i inne firmy odgrywają znaczącą rolę w wirtualnych transakcjach walutowych przeprowadzanych przez amerykańskich podatników. Uważamy zatem, że należy skupić się na opracowaniu wytycznych dotyczących sprawozdawczości stron trzecich zgodnie z sekcją 6045″.

-Dodała Erika Nijenhuis.

Czym jest IRC ?

Internal Revenue Code (IRC), formalnie Internal Revenue Code z 1986 r., jest krajową częścią federalnego ustawowego prawa podatkowego w Stanach Zjednoczonych, opublikowaną w różnych tomach United States Statutes at Large, obejmuje on podatek dochodowy w Stanach Zjednoczonych, podatki od wynagrodzeń, podatki od nieruchomości, podatki od darowizn i akcyzę.

IRC w odniesieniu do kryptowalut.

Sekcja 6045 obliguje brokerów do udostępniania szczegółowych danych z transakcji takich jak dane kupującego oraz sprzedającego, oraz zyski w kwocie brutto pochodzące z obrotu papierów wartościowych objętych pokryciem, dotyczy to również towarów. Jednak jak dotąd nie jest jasno określone czy kryptowaluty są towarem, czy też nie.

Pamela Lew, starszy radca prawny w Dziale Instytucji i Produktów Finansowych IRS, powiedziała, że istotnym jest, aby każde z aktywów było jasno sklasyfikowane jako papier wartościowy lub towar. Dodała, że brokerzy i ich klienci chcieliby wiedzieć, jakie zastosowanie do kryptowaluty ma Sekcja 6045.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności