za

Square Enix przygotowuje grę opartą o NFT

2022-11-05
BlockchainNFT
Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Square Enix ogłosiło, że zamierza inwestować w rynek NFT i blockchaina. Firma pochwaliła się nową grą – “Symbiogenesis”. Ta ma wyjść w 2023 r. i dużą rolę w niej odegrają NFT.

Square Enix i NFT

Square Enix to japońska firma zajmująca się produkcją i wydawaniem gier komputerowych, a także mang i anime. Działa na rynku aż od 2003 r.

Firma zapowiedziała swoją pierwszą grę z NFT. To “Symbiogenesis”. Produkcja jest opisana w informacji prasowej jako “pierwszy projekt z cyfrowymi dziełami sztuki, które można kolekcjonować, zaprojektowany od podstaw dla fanów Web3″.

To konsekwencja wcześniej obranej strategii. Szef Square Enix, Yosuke Matsuda, otwarcie mówił, że jego firma chce postawić na NFT i blockchaina. Nowe technologie z rodziny Web3 miałyby zostać wpisane w najnowsze produkcje spółki. W zeszłym tygodniu Matsuda wspomniał wręcz, że technologia blockchain ma być czymś kluczowym, jeśli chodzi o rozwój rynku gier.

Square Enix ogłosiło już też współpracę z Oasys, firmą z rynku technologii blockchain.

Początek nowego cyklu gier?

“Symbiogenesis” ma być grą osadzoną w nowym uniwersum. Ponoć może być to pierwsza produkcja z całej serii. Ważnymi elementami w niej mają być cyfrowe dzieła sztuki i awatary. Tych ostatnich będzie można używać na profilach w serwisach społecznościowych i do “monopolizacji i dystrybucji surowców”.

Pojęcie symbiogenezy dot. teorii powstawania gatunków na drodze integracji oraz symbiozy różnych gatunków.

Warto dodać, że na NFT stawia też Sega, która ogłosiła, że ma zamiar stworzyć grę opartą na NFT do 2026 r. Podobne plany ma Konami, które szuka pracowników, którzy pomogą w zbudowaniu platformy NFT.

Jak możemy przeczytać w ogłoszeniu:

Konami prowadzi badania, aby wprowadzić najnowszą technologię do gier. Planowane jest także uruchomienie usługi, w której gracze będą mogli handlować swoimi NFT za pośrednictwem unikalnej platformy dystrybucji.

Firma zorganizowała też niedawno specjalną aukcję, podczas której można było kupić NFT związane z jej serią gier Castlevania. Tokeny sprzedano za aż 160 tys. dolarów.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.