Wiadomości

Snowden może będzie mógł wrócić do USA

Prezydent USA Donald Trump powiedział podczas konferencji prasowej, że rozważy wkrótce ułaskawienie Edwarda Snowdena i tym samym pozwoli mu na […]

Data publikacji: 17 sierpnia 2020

bitbay

Prezydent USA Donald Trump powiedział podczas konferencji prasowej, że rozważy wkrótce ułaskawienie Edwarda Snowdena i tym samym pozwoli mu na powrót do USA.

Snowden a Trump: powrót z „wygnania” jest możliwy?

Okazuje się , że Edward Snowden może być w stanie wrócić do Stanów Zjednoczonych, jeśli Donald Trump zdecyduje się udzielić mu ułaskawienia.

Według doniesień agencji Reutersa z 15 sierpnia, Trump powiedział, że „zacznie szukać” możliwości ułaskawienia Snowdena, który przebywa dziś w ramach azylu w Rosji. Były pracownik NSA uciekł z USA w 2013 roku.

Trump powiedział The Post, że „wiele osób” uważa, że ​​Snowden „nie jest traktowany sprawiedliwie”.

W odpowiedzi Snowden napisał na Twitterze:

„Ostatni raz słyszeliśmy o Białym Domu rozważającym ułaskawienie w 2016 r., kiedy ten sam prokurator generalny, który kiedyś mnie oskarżył, przyznał, że w sumie moja praca polegająca na ujawnieniu niekonstytucyjnego systemu masowego nadzoru NSA była „służbą publiczną”.

Zgodnie z sekcją 2 Konstytucji Stanów Zjednoczonych prezydent kraju ma prawo do ułaskawienia „za przestępstwa przeciwko Stanom Zjednoczonym”. Nad Snowdenem wiszą zarzuty federalne za naruszenie ustawy o szpiegostwie z 1917 roku i kradzież mienia rządowego.

Gdyby jednak prezydent USA ułaskawił Snowdena, ten były ekspert Agencji Bezpieczeństwa Narodowego byłby 26. osobą, której Trump udzielił prawa łaski od czasu objęcia urzędu w styczniu 2017 roku.

Snowden nadal otwarcie wypowiada się na temat kryptowalut

snowden trumpBędąc na wygnaniu w Rosji Snowden często wypowiada swoje opinie na temat Bitcoina (BTC) i blockchaina, który jest jego zdaniem iście „niszczycielsko publiczny”.

Serwery, których Snowden używał w 2013 roku, by przesłać tysiące dokumentów NSA do dziennikarzy, podobno zostały opłacone za pomocą Bitcoina. Ponadto powiedział on, że „chciał kupić Bitcoiny” podczas marcowego krachu, kiedy cena kryptowaluty spadła do 3 782 USD.

W 2019 r. Snowden wydał też swoją książkę – wspomnienia dot. jego pracy w NSA. Zasugerował, że można byłoby ją sprzedawać w zamian za kryptowalut.

Przypomnijmy, że siedem lat temu ujawnił on mediom, że NSA inwigilowało Amerykanów. Wtedy też uciekł z kraju.

coinquista rejestracja na gieldzie

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion