za

Sławomir Mentzen hodluje bitcoiny od 2013 r.

Binance Launchpool

Sławomir Mentzen, nowy prezes partii KORWiN, był gościem na kanale Filipa Kowarskiego. W czasie wywiadu opowiadał, w co inwestuje. Okazało się, że interesują go kryptowaluty.

Sławomir Mentzen jest hodlerem

Sławomir Mentzen to jeden z liderów Konfederacji, czyli wyborczego sojuszu wolnorynkowców skupionych wokół partii KORWiN i środowisk narodowych. Od niedawna stoi na czele KORWiN. Stało się to po tym, jak Janusz Korwin-Mikke zdecydował się nie kandydować już na fotel prezesa ugrupowania (pozostał jednak na honorowym stanowisku prezesa-założyciela).

Mentzen od dawna jest jednym z najbardziej popularnych polityków Konfederacji. Prowadzi swoją kancelarię rachunkową, którą dynamicznie rozwija, często pojawia się też na różnych kanałach m.in. na YouTube, gdzie promuje wolnorynkowe idee.

Teraz ten młody polityk i przedsiębiorca był gościem na kanale Filipa Kowarskiego. Tematem odcinka było to, w co inwestuje Mentzen. Okazało się, że ten jest hodlerem bitcoina.

Od lat trzymam bitcoiny, trzymam kryptowaluty. Kupiłem je jeszcze w 2013 r. – przyznał. – Na początku tego roku trochę sprzedałem (…). Natomiast zdecydowaną większość nadal trzymam – dodał.

To ryzykowna inwestycja

Od razu też zauważył, że nikogo nie namawia na inwestowanie w kryptowaluty.

– Ja sam od lat nie kupowałem żadnych kryptowalut, bo to jest bardzo ryzykowna inwestycja! – zastrzega. – W 2013 r. w zasadzie za wszystkie środki, jakie miałem, kupiłem kryptowaluty. Wszedłem all in i bardzo dobrze zrobiłem. Tyle że to był rok 2013, w roku 2022 to byłoby szaleństwo – ostrzega, choć dodaje, że “być może i tak by się to opłaciło, bo nikt nie zna przyszłości”.

Jego zdaniem z kryptowalutami “jest taki problem, że raz, że to jest ryzykowne, nie wiadomo, w jakim kierunku to pójdzie. Dwa: pod kątem prawnym jest to niesamowicie ryzykowne, bo nie wiadomo, czy to w ogóle kiedyś nie będzie nielegalne”.

Wskazał jednak też, że USA robią dziś w jego oczach wiele, by “ucywilizować” ten nowy rynek. Jego zdaniem celem władz jest jednak to, by ludzie nie mogli posługiwać się bitcoinem w pełni anonimowy sposób.

Cały wywiad, w którym Mentzen mówi też o inwestowaniu na innych rynkach, można posłuchać poniżej:

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
64 433,18 USD-0,02%
Ethereum logo
EthereumETH
3516,33 USD0,20%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD0,05%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
592,40 USD0,91%
Solana logo
SolanaSOL
134,75 USD-0,94%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3516,47 USD0,18%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD0,01%
XRP logo
XRPXRP
0,49 USD0,10%
Toncoin logo
ToncoinTON
7,64 USD6,49%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,12 USD0,14%