za
skyrocket

SkyRocket Lekcja #3: Jak kupić kryptowalutę nawet kilkadziesiąt % taniej od planowanego poziomu zakupu?

robinhood aplikacja rejestracja

Czy 50 BTC może kosztować tyle samo co 1 BTC? Dzięki SkyRocket jest to możliwe. Poniżej przedstawiamy w jaki sposób.

W poprzedniej lekcji omawialiśmy Stop Loss Kroczący. Funkcję, której brakuje na wielu giełdach kryptowalut, pozwalającą osiągnięcie bardziej opłacalnych poziomów sprzedaży/ kupna, dzięki zleceniu, które automatycznie przesuwa się wraz z kursem cyfrowej monety.

Dziś omówimy kolejną funkcjonalność na platformie SkyRocket, która umożliwia zakupienie cyfrowego aktywa po znacznie korzystniejszej cenie niż przy użyciu możliwości dostępnych na giełdzie.

Posłużmy się przykładem:

Jesteśmy zainteresowanie kupnem BNB, którego aktualna cena wynosi 0,0022200 BTC.

Jednak my chcemy je zakupić za 0,0020600 BTC, ponieważ uważamy że spadnie do tego poziomu. Możemy to oczywiście zrobić przez zlecenie typu Limit, ale pewnie nie raz spotkałeś się z tym, że cena spadła dużo poniżej ceny zakupu, którą ustaliłeś. Lekarstwem na takie sytuacje jest narzędzie dostępne na naszej platformie – SkyRocket Buy. Jego zadanie to ochrona Stop Loss’a Kroczącego od określonej ceny i podążanie za nią do odbicia o wyznaczony procent.

Wracając do przykładu z BNB, cena aktualna to 0,0022200 BTC, natomiast my chcemy zakupić je za cenę 0,0020600 BTC. Ustawiamy więc Aktywuj na poziomie z tą ceną.

Następnie wypełniamy pole Trailing, wpisując procent po wzroście, niezbędny aby zostało wystawione zlecenie Limit, którego wysokość wpisujemy poniżej – w polu Limit.

Pozostaje nam już tylko podać ile cyfrowych monet chcemy zakupić.

Co zyskujemy dzięki temu narzędziu?

Jeżeli kurs BNB spadłby w tym czasie np. do 0,0019000 BTC to zakup nastąpiłby na poziomie 0.0019570 BTC, czyli o 5% taniej niż bez SkyRocket Buy. Możemy jednak zyskać znacznie więcej.

Zdarzają się na giełdzie sytuacje, że cena jakiejś waluty spada w jednej chwili o kilkadziesiąt procent i szybko wraca do poziomu sprzed spadku, jest to tzw. Flash Crash. Zawsze w takich sytuacjach myślimy: “gdybym tylko miał wystawione zlecenie zakupu tak nisko“. Są jednak dwa problemy z tym związane. Po pierwsze, nie wiemy na jakim poziomie ustawić zakup (i tutaj przychodzi z pomocą SkyRocket Buy). Drugi problem to taki, że nie wiemy na jakiej cyfrowej monecie ustawić zakup, a mamy ograniczoną ilość kapitału, którą możemy zablokować na poczet wystawienie zleceń.

Za pomocą narzędzia, które dzisiaj opisaliśmy, można ustawić takie zlecenie na dowolnej liczbie coinów tym samym kapitałem. Pierwszy Order, który spełni warunki zostanie zrealizowany, podczas gdy reszta ulegnie anulowaniu.

Przykład: mamy 1 BTC i ustawiamy zakup na 50 różnych kryptowalut – każda za 1 BTC. Start Stop Loss’a Kroczącego ustalmy przy cenie 30% niższej od obecnie obowiązującej. Próbując grać w ten sposób z poziomu interfejsu giełdy potrzebowalibyśmy na to 50 BTC. Na SkyRocket.trade starczy 1 BTC.

Dodatkowo dzięki zleceniom widocznym na wykresie mamy możliwość wygodnego przestawiania pozycji zgodnie z naszymi założeniami.

Podsumowując, funkcja SkyRocket Buy uruchamia się po osiągnięciu ceny wpisanej w pole “Aktywuj na poziomie” i będzie podążać w dół, aż cena nie wzrośnie o ilość procentów wpisanych w polu “Trailling”. Zlecenie zakupu zostanie wystawione na poziomie cenowym określonym w polu “Limit”.

Przetestuj za darmo na skyrocket.trade.

Wystarczy, że wybierzesz opcję „register new account” i podasz swój adres email oraz hasło. Następnie kliknij w link aktywacyjny, który przyjdzie na podanego wcześniej maila i zaloguj się na nowo utworzone konto. Więcej na temat działania i korzystania z platformy dowiesz się z darmowego kursu obsługi SkyRocket dostępnego tutaj: SkyRocket.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności