SK Telecom użyje blockchaina do przetwarzania dokumentów. Z usługi skorzysta m.in. Samsung

Wiadomości

Południowokoreańska firma telekomunikacyjna – SK Telecom, ogłosiła wprowadzenie opartego o łańcuch bloków, procesu składania dokumentów w zakresie ubezpieczeń telefonów komórkowych. […]

Południowokoreańska firma telekomunikacyjna – SK Telecom, ogłosiła wprowadzenie opartego o łańcuch bloków, procesu składania dokumentów w zakresie ubezpieczeń telefonów komórkowych. Ten nowy protokół ma wyeliminować dotychczasowe, przestarzałe metody przetwarzania dokumentów w firmie.

Jak podało Itbiznews, wcześniej, aby otrzymać świadczenia ubezpieczeniowe za uszkodzone telefony, użytkownicy musieli udać się do biura napraw technicznych. Pomyślne wizyty kończyły się pokwitowaniem roszczenia, które następnie musiało być przesłane pocztą elektroniczną lub faksem do firmy ubezpieczeniowej.

Współpraca z firmą Samsung

Nowy system SK Telecom pozwoli swoim klientom pominąć ten przestarzały proces i zakończyć wszystko szybko, bezpiecznie i przez internet.

W informacjach zawartych w ogłoszeniu napisane jest, że zastąpienie dokumentów papierowych elektronicznymi certyfikatami, pomoże firmie bezpiecznie zarządzać zapytaniami wysyłanymi do firm ubezpieczeniowych. Ma ona również nadzieję, że ta nowa metoda pomoże zapobiec fałszowaniu dokumentów.

Oszczędność pieniędzy dzięki przyjęciu łańcucha bloków

SK Telecom oczekuje, że centra usług telefonii komórkowej i firmy ubezpieczeniowe, dzięki technologii blockchain, obniżą koszty i poprawią szybkość przetwarzania dokumentów, co pozwoli im na terminowe rozwiązywanie reklamacji klientów.

Według firmy, seria Galaxy od producenta smartfonów – Samsunga, będzie pierwszym telefonem kompatybilnym z nową usługą.

Kim Seong-soo, kierownik sprzedaży SK Telecom, poinformował, że zastosowanie technologii blockchain rozszerzy się na „różne obszary usług w przyszłości”.

Adopcja technologii Blockchain w różnych branżach

Wczoraj informowaliśmy, że The Commons Foundation – południowokoreańska organizacja pozarządowa, ujawniła swoje plany rozwoju zdrowotnej platformy, opartej o łańcuch bloków. Fundacja chce stworzyć system badań epidemiologicznych, dostosowany do nadchodzącej ery post-koronawirusowej.

Technologia blockchain zyskuje coraz większą popularność w grach wideo. Ostatnio pojawiły się informacje, że najlepsi gracze Counter-Strike, wraz z dwoma milionami fanów, wezmą udział w kryptowalutowym e-sportowym turnieju, w którym fani będą mogli obstawiać wyniki za pomocą tokenów. Turniej będzie sponsorowany przez firmę Verasity.

Oprócz tego GOATi Entertainment tworzy platformę Pavillon Hub, zasilaną łańcuchem bloków Phantasma, która będzie działać jako swego rodzaju blockchainowy front-end dla platformy Steam. Pavillion Hub, będzie skierowany zarówno do deweloperów, jak i graczy

 

 

Tagi
Blockchain blockchain telekomunikacja Samsung SK Telcom telekomunikacja

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.