fbpx

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Telegramie

Wiadomości

Niall Ferguson: czeka nas nowa bańka na Bitcoinie

Reading Time: 2 minutes Niall Ferguson jakiś czas temu po raz kolejny wypowiedział się nt. Bitcoina. Tym razem jego słowa dot. już stricte kursu kryptowaluty. Niall Ferguson a Bitcoin […]

Reading Time: 2 minutes

Niall Ferguson jakiś czas temu po raz kolejny wypowiedział się nt. Bitcoina. Tym razem jego słowa dot. już stricte kursu kryptowaluty.

Niall Ferguson a Bitcoin

niall ferguson bitcoinFerguson to znany historyk, który pisze głównie o przeszłości pod kątem gospodarki. W ostatniej książce „Rynek i ratusz” zauważał zalety kryptowalut.

„Jako sposób na lokowanie nadwyżek finansowych ma on [Bitcoin] z kolei wiele kluczowych cech, dla których cenione jest na przykład złoto, w tym zwłaszcza ograniczoną podaż”

– twierdził.

Pisał też o Ethereum:

„Z kolei Ethereum potrafi automatycznie przeprowadzać egzekwowanie umów bez potrzeby angażowania w ten proces kosztownego aparatu biurokratycznej (…)”

Bańka

W czasie podcastu Unchained stwierdził, że doczekamy się nowej bańki na BTC:

„Przez dużą część historii ludzkości zmienność cen różnych aktywów była bardzo duża. Ludzie oczywiście, na swój sposób, cierpią na amnezję. A historia to jest tak naprawdę proces uczenia się. Wojny trudno przewidzieć, ale zachowanie się cen prościej, bo one są efektem oczekiwań tłumu.”

Potem dodał:

„Im dłużej on [BTC] będzie trwał, im szersza będzie jego adopcja, tym większe ma szanse na osiągnięcie statusu prawdziwego cyfrowego złota. Ludzie będą chcieli go trzymać w portfelach inwestycyjnych, bo będzie prawdopodobnie coraz mniej skorelowany z innymi aktywami”.

Jak na razie jednak BTC nie jest w jego oczach safe haven:

„Przecież wystarczy popatrzeć na kurs BTC/USD, jak bardzo duże fluktuacje na nim widać. To jest efekt nie zmieniającej się podaży czy manipulacji rządowych, a wypadkowa oczekiwań i emocji inwestorów. Gwarantuję, że na Bitcoinie znów zobaczymy wielką bańkę, powtórzy się historia z 2017 roku. Znów będziemy słuchać znanych ludzi, którzy będą twierdzili, że jego cena osiągnie 1 mln USD albo spadnie do zera, ale żaden z tych scenariuszy nie spełni się”.

Aktualny kurs kryptowalut możecie zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoin i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Pewnym i bezpiecznym miejscem, w którym możecie kupić Bitcoina i inne kryptowaluty, jest m.in. polska giełda kryptowalut BitBay. Jeśli nie macie jeszcze założonego konta na BitBay, z tego artykułu dowiecie się jak można je szybko i sprawnie utworzyć: LINK.

Newsletter

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą politykę prywatności.