Szwajcarska grupa stworzona, aby wspierać nowe blockchainowe firmy

Wiadomości

Utworzona została nowa grupa mająca na celu promowanie badań i wspieranie blockchainowych firm. Ticino Blockchain Technologies Association informowaliśmy, że ze […]

Utworzona została nowa grupa mająca na celu promowanie badań i wspieranie blockchainowych firm.

Ticino Blockchain Technologies Association

Ticino Blockchain Technologies Association powstawło we współpracy z Uniwersytetem Południowej Szwajcarii, znanym również jako Università della Svizzera Italiana (USI), oraz Uniwersytetem Nauk Stosowanych i Sztuki Południowej Szwajcarii (SUPSI).

Celem grupy jest wspieranie badań i firm z sektora blockchain oraz promowanie badań naukowych w zakresie tej właśnie technologii technologii.

Pozostali członkowie wchodzący w skład grupy to Bitcoin.com, Copernicus Holdings, Eligma, Euronovate, Eventboost, Pangea Blockchain Fund, Poseidon Group, Quadrans Foundation, StrongBlock.io, Superflat i Szwajcarskie Konsorcjum Blockchain.

„Blockchain to dzisiaj szeroko dyskutowana technologia. Często mówi się, podobnie jak w przypadku pojawienia się Internetu, że technologia ta może zmienić wiele rzeczy mających bezpośredni wpływ na różne sektory poprzez ulepszenie łańcuchów dostaw, systemów finansowych i płatniczych, firm notarialnych, procesów biznesowych i rządów. Są to czasochłonne procesy, które wymagają badań, nowych umiejętności, szkoleń, inwestycji, eksperymentów i zmiany mentalności”.

Grupa dodała, że rosnące zainteresowanie blockchainem skłoniło środowiska akademickie i firmy prywatne do zastanowienia się nad stworzeniem studiów w zakresie tej technologi i zachęcenia nowych blockchainowych firm do tworzenia nowych miejsc pracy dla wykwalifikowanych pracowników.

Blockchain i kryptowaluty w Szwajcarii

Pod koniec lipca informowaliśmy, że ze względu na masowy rozwój stablecoinów w 2020 roku, społeczność kryptowalutowa założyła w Szwajcarii Międzynarodowe Stowarzyszenie Stablecoinów. Nazywana World Stablecoin Association, lub WSA, organizacja z siedzibą w Genewie, ma być uruchomiona przez giełdę kryptowalut – VirgoX i blockchainową firmę Global Digital Assets, lub GDA Capital.

Dwa tygodnie temu dowiedzieliśmy się, że Atupri Health Insurance rozpoczęło współpracę z kryptowalutową firmą finansową Bitcoin Suisse. Współpraca ma na celu umożliwić płatności w BTC i ETH dla 200 000 klientów korzystających z usług ubezpieczyciela. Firma Atupri, z siedzibą w Bernie, nie będzie sama posiadać żadnych aktywów cyfrowych. Będzie ona otrzymywać płatności we frankach szwajcarskich po wymianie BTC lub ETH przez Bitcoin Suisse.

 

Tagi
Blockchain dlt Szwajcaria

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.