Bank Shinhan i LG tworzą platformę do testów CBDC

Pozostałe Wiadomości cbdc

Południowokoreański gigant z rynku bankowości komercyjnej, Shinhan, i LG CNS, dział IT konglomeratu LG, tworzą wspólną platformę do testów walut […]

bitbay zonda

Południowokoreański gigant z rynku bankowości komercyjnej, Shinhan, i LG CNS, dział IT konglomeratu LG, tworzą wspólną platformę do testów walut cyfrowych banków centralnych (CBDC).

Shinhan i LG chcą testować CBDC

Obie firmy ogłosiły, że będą współpracować przy tworzeniu platformy, już pod koniec ubiegłego roku. LG CNS pracowało nad rozwiązaniami finansowymi związanymi z blockchainem zarówno z Central Bank of Korea (BOK), jak i Korea Minting and Security Printing Corporation (KOMSCO). Ten drugi podmiot szybko stał się jednym z największych lokalnych operatorów stablecoinów w kraju.

Jak podają Electronic Times i Joongsokiup News, nowa platforma pozwoli klientom i handlowcom na dokonywanie transakcji finansowych, takich jak płatności, przelewy i wymiany przy użyciu ich zasobów CBDC.

Ze zdjęć opublikowanych do tej pory przez bank wynika, że ​​platforma może mocno nie różnić się od interfejsów portfeli CBDC. Wiele chińskich banków komercyjnych używało takich podczas ostatnich testów dot. cyfrowego juana.

ShinhanCBDC w Korei Południowej i na świecie

Obecnie rośnie liczba banków centralnych, które analizują ideę CBDC. Takie badania prowadzi np. Japonia i część krajów Europy. Jak wiemy, swój raport na ten temat ma w tym roku opublikować NBP. Swoje analizy prowadzi też Unia Europejska. Temat pojawia się też coraz częściej w wypowiedziach polityków z USA. Z kolei południowokoreański bank centralny kontynuuje swoje prace i ponoć jest także bliski opublikowania wyników programu pilotażowego.

Wygląda więc na to, że Shinhan i LG CNS uważają, że teraz jest już kwestią tego, kiedy, a nie czy w ogóle, banki centralne zaczną emitować CBDC.

BOK nie skomentował jeszcze informacji dot. platformy obu firm. Możemy jednak się domyślać, że dwie spółki w kwestii rozwoju projektu mogą liczyć na współpracę z władzami.

Samo LG CNS twierdzi, że zrealizowało więcej projektów związanych z blockchainem w kraju niż jakikolwiek inny dostawca. Obecnie pracuje nad integracją rozwiązań rozpoznawania twarzy i technologii blockchain dla branży uwierzytelniania i płatności.

Tagi
bank cbdc Korea Południowa LG Shinhan

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.