za
Shensei Bank

Shensei Bank oferuje klientom nagrody w BTC i XRP

2022-08-12
BitcoinRipple
robinhood aplikacja rejestracja

Japoński Shensei Bank oferuje teraz swoim klientom nagrody w BTC i XRP. Firma ogłosiła, że jej kryptowalutowa kampania potrwa od 10 sierpnia do 31 października.

Shensei Bank i XRP

Jak podał bank, jego nowi i obecni klienci mogą zarobić teraz do 8000 jenów japońskich (ok. 60 USD) w XRP lub BTC. To nagroda za korzystanie z różnych możliwości na platformie Shensei. Usługi te obejmują otwarcie konta, pierwsze logowanie do portalu banku czy dokonanie pierwszej wpłaty na rachunek.

Na przykład otwarcie nowego konta w Shensei Bank zapewni użytkownikom kupon o wartości 500 jenów (3,72 USD). Wykonując przelewy międzybankowe, klient zarobi do 2500 jenów (18,86 USD). Wspomniane kupony gotówkowe są przesyłane nagrodzonym użytkownikom w wiadomości e-mail, a następnie wymienialne zarówno na XRP, token Ripple, jak i bitcoiny.

Nie wiadomo, czy Shensei Bank doda jeszcze jakąkolwiek inną kryptowalutę jako formę nagrody w swoim programie. Nie wykluczone, że obecne działania mają formę pilotażu i, jeśli firma uzyska dzięki nim wymierne korzyści, program bonusów zostanie wydłużony w czasie, a także rozbudowany o nowe cyfrowe aktywa (może np. ether, litecoin czy NFT).

Warto dodać, że nowa kampania banku jest kolejnym krokiem w kierunku uczynienia kryptowalut znacznie ważniejszym aspektem bankowości w Japonii. Shensei Bank jest jedną z największych tego typu firm w kraju.

Shensei Bank

Dlaczego XRP?

Zaskakiwać może fakt, że bank sięgnął właśnie po XRP. Ripple Labs cieszy się jednak dobrą reputacją w Japonii i całej Azji.

Gorzej sytuacja firmy wygląda w USA. Ta nadal toczy walkę z SEC w Stanach Zjednoczonych. Spór prawny trwa od 2020 r. Komisja finansowa twierdzi, że XRP jest niezarejestrowanym papierem wartościowym, co przyczyniło się do tego, że token nie jest już w TOP3 cyfrowych aktywów pod kątem kapitalizacji rynkowej.

Mimo problemów na Zachodzie, Ripple prężnie się rozwija, ale w dużej mierze w Azji. Rozwiązania firmy zostały zaadaptowane m.in. przez japońskiego giganta finansowego SBI Holdings. SBI wykorzystuje rozwiązanie ODL Ripple do rozliczeń transgranicznych.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.