za

Senator Debbie Stabenow, którą wspierał Sam Bankman-Fried, nie będzie już kandydować do Kongresu

Senator Debbie Stabenow, która otrzymała znaczną darowiznę od Sama Bankmana-Frieda, nie będzie ponownie kandydować do Kongresu.

Senator Debbie Stabenow nie będzie już walczyć o reelekcję

Stabenow to pierwsza kobieta z Michigan, która została wybrana do Senatu Stanów Zjednoczonych. Wiadomo jednak, że jej kampanię finansował m.in. Bankman-Fried. Czy to to sprawiło, że ona sama nie będzie już walczyć o mandat senatora?

“Zainspirowana nowym pokoleniem liderów postanowiłam przekazać pochodnię w Senacie USA. Ogłaszam dzisiaj, że nie będę starała się o reelekcję i opuszczę Senat USA pod koniec mojej kadencji 3 stycznia 2025 r.”ogłosiła publicznie.

Dodała, że jej głównym celem przez następne dwa lata będzie troska o mieszkańców jej stanu i wspieranie rynku pracy w społecznościach miejskich i wiejskich. Obiecała też kontynuować służbę Michigan nawet poza Senatem.

Senator stała za przepisami dotyczącymi rynku kryptowalut, które mogłyby wzmocnić rolę CFTC w branży. Co ciekawe, były dyrektor generalny FTX, Sam Bankman-Fried, był głośnym zwolennikiem tego projektu ustawy.

W pracach nad przepisami współpracowała z senatorami Johnem Boozmanem, Cory’m Bookerem i Johnem Thunem. Chodziło o zapewnienie CFTC większej kontroli nad rynkiem kryptowalut, a tym samym mocniejszej ochrony konsumentów przed oszustwami. Krytycy ustawy ostrzegali, że potencjalne prawodawstwo może negatywnie wpłynąć na zdecentralizowane finanse (Defi).

Darowizny Bankmana-Frieda

Nie wiadomo, czy na decyzję senator o tym, by więcej nie kandydować, nie wpłynął fakt, że jej kampania wyborcza była współfinansowana przez byłego szefa FTX. Bankman-Fried wsparł ją ponad 56 000 USD. Otrzymała ona też pomoc od innych byłych managerów z FTX, takich jak Ryne Miller, Mark Wetjen i Zachary Dexter.

Przypomnijmy, że Bankman-Fried wsparł też kampanię prezydencką Joe Bidena w 2020 r. i to ponad 5 milionami dolarów. Sprawa wywołuje spore kontrowersje.

Inni politycy, którzy otrzymali od niego fundusze, to senator Kirsten Gillibrand z Nowego Jorku, Cory Booker także z Nowego Jorku, Maggie Hassan z New Hampshire, Susan Collins z Maine i Lisa Murkowski z Alaski.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności