Bitcoin

Sekretarz skarbu USA wypowiedziała się nt. cyfrowego dolara

Sekretarz skarbu USA Janet Yellen w czasie ostatniego wywiadu weszła na temat idei stworzenia cyfrowego dolara. Wiele wskazuje na to, [...]

Data publikacji: 23 lutego 2021

bitbay

Sekretarz skarbu USA Janet Yellen w czasie ostatniego wywiadu weszła na temat idei stworzenia cyfrowego dolara. Wiele wskazuje na to, że jest otwarta na to, aby organy regulacyjne w Stanach Zjednoczonych rozważyły emisję swojej ​​cyfrowej waluty. Problem polega na tym, że ma poważne obawy dotyczące samego Bitcoina (BTC).

Sekretarz skarbu USA mówi o e-dolarze

W wywiadzie dla The New York Times, nowa sekretarz skarbu USA, Janet Yellen, powiedziała, że ​​Rezerwa Federalna powinna zastanowić się nad sensem stworzenia cyfrowego dolara. W rozmowie z Andrew Rossem Sorkinem przyznała, że cyfrowy dolar może umożliwić „szybsze, bezpieczniejsze i i tańsze płatności”.  Dodała jednak też, że sprawa jest bardziej skomplikowana. Dlatego, nim Fed zaprojektuje swoje CBDC, „wiele rzeczy trzeba jeszcze rozważyć”. Chodzi m.in. o to, w jaki sposób organy regulacyjne „radzą sobie z praniem pieniędzy i nielegalnym finansowaniem”, a także wpływem tego wszystkiego na banki i Fed.

Bitcoin to nie waluta

Ponadto skrytykowała Bitcoina jako środek wymiany, nie wspominając o jego wykorzystaniu jako środka przechowywania wartości.

– Nie sądzę, aby Bitcoin był szeroko stosowany jako mechanizm transakcyjny. […] Jest to wyjątkowo nieefektywny sposób przeprowadzania transakcji, a ilość energii zużywanej podczas przetwarzania tych transakcji jest oszałamiająca – powiedziała.

Warto przypomnieć, że Yellen mówiła o kryptowalutach i BTC jeszcze zanim została zaprzysiężona na obecny urząd, co miało miejsce 26 stycznia. Podczas przesłuchania w Senacie nazwała kryptowaluty „rosnącym problemem” w Stanach Zjednoczonych, który „głównie dotyczy nielegalnego finansowania”. Jej kolejne pisemne oświadczenie niejako złagodziło ten pogląd. Tyle że nadal kojarzy ona zasoby cyfrowe z nielegalnym finansowaniem.

Yellen jest pierwszą kobietą, która pełniła funkcję sekretarza skarbu USA. Wcześniej pełniła funkcję przewodniczącej Rezerwy Federalnej pod rządami byłego prezydenta USA Baracka Obamy. Odeszła z tego stanowiska na początku 2018 r.

Stwierdziła kiedyś, że Bitcoin jest „wszystkim, ale niczym użytecznym”. Nie znamy jednak jej szerszego spojrzenia na cały rynek kryptowalut i blockchaina. Możliwe, że regulacja tych kwestii będzie zaś kluczową częścią polityki, jaką prowadzi Joe Biden.

sekretarz skarbu

geco-one-bitcoin-trading

rozliczanie kryptowalut rozlicz kryptowaluty

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion