za

Inwestorzy XRP podkładają spore zaufanie w wygranej Ripple w sprawie przeciwko SEC

Nexo Earn Aplikacja

Ostatnie sygnały rynkowe sugerują, że postępy w batalii sądowej Ripple i Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) umacniają zaufanie inwestorów do tego pierwszego. Jak wskazuje firma badawcza CoinShares, produkty inwestycyjne oparte na XRP, czyli tokenie od Ripple, odnotowują spory napływ środków ze strony inwestorów.

Ripple z dużym wsparciem społeczności kryptowalut

W dniu 7 listopada szef działu badań firmy CoinShares – James Butterfill – opublikował na blogu firmy nowy raport dotyczący przepływu środków pochodzących z cyfrowych aktywów. Zwraca w nim uwagę, że produkty inwestycyjne XRP już trzeci tydzień z rzędu odnotowały napływ od inwestorów instytucjonalnych w wysokości 1,1 miliona dolarów.

Butterfill przekazał, że najnowsze dane wskazują na „wzrost zaufania inwestorów, ponieważ sprawa SEC przeciwko Ripple wydaje się coraz bardziej zbliżać do końca”. I to jest prawda, bowiem w ostatnich tygodniach Ripple Labs otrzymało wsparcie od 12 kluczowych podmiotów z rynku kryptowalut, w tym Coinbase i Blockchain Association.

Wcześniej, w poście z dnia 4 listopada główny radca prawny Ripple – Stuart Alderoty – poinformował na Twitterze że „12 niezależnych głosów – firmy, deweloperzy, giełdy, interesy publiczne i stowarzyszenia handlowe, właściciele detaliczni” zaoferowało swoją pomoc w toczącej się sprawie sądowej. Podmioty te zaoferowały się wyjaśnić organom prawa, dlaczego SEC nie ma racji, jeśli chodzi o oskarżenia kierowane w kierunku Ripple.

Inne podmioty, które zdecydowały się opowiedzieć po stronie Ripple to m.in. organizacja non-profit Investor Choice Advocates Network, dostawca mobilnej aplikacji kryptowalutowej SpendTheBits, Crypto Council for Innovation, a także „zdecentralizowaną społeczność” XRP.

Mimo sporego poparcia ze strony społeczności blockchaina i cyfrowych aktywów oraz apelu obu stron postępowania o wydanie wyroku podsumowującego, sprawa może nie doczekać się szybkiego zakończenia, jak przekazał dyrektor generalny Ripple, Brad Garlinghouse. Garlinghouse spodziewa się zakończenia batalii prawnej dopiero w połowie 2023 roku, aczkolwiek zwraca uwagę na to, że wszystko może ulec przedłużeniu.

Niedawno wydany wyrok Sądu Okręgowego Stanów Zjednoczonych na korzyść SEC w sprawie przeciwko sieci LBRY może również negatywnie wpłynąć na dalsze losy sprawy Ripple vs. SEC. Jeremy Hogan, partner w fimie Hogan & Hogan, stwierdził na swoim twitterowym profilu, że wyniki sprawy LBRY „mogą przyczynić się do ostatecznej opinii SEC w sprawie Ripple”.

Z drugiej strony, prawnik ds. kryptowalut – John Deaton – jest jednak przekonany o tym, że Ripple ma bardzo duże szanse na wygranie sprawy w sądzie. W niedawno opublikowanym na Twitterze poście Deaton stwierdził, że niedawne orzeczenie sądu w sprawie SEC vs. LBRY „wcale nie podważa jego zaufania” względem wygranej Ripple.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności