za
SEC otrzymuje od sądu ostateczny termin, by odpowiedzieć na petycję Coinbase

SEC otrzymuje od sądu ostateczny termin, by odpowiedzieć na petycję Coinbase

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Pod koniec kwietnia giełda Coinbase straciła cierpliwość w kwestii oczekiwania na odpowiedź ze strony SEC. W efekcie złożyła oficjalną skargę przeciwko regulatorowi w sądzie. Chodziło o wysłaną w zeszłym roku petycję, która miała wskazać, w jaki sposób Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) postrzega klasyfikowanie danych tokenów jako papiery wartościowe lub towary. Głównym celem wysłanego dokumentu było uzyskanie odpowiedzi w kwestii jasności regulacyjnej. Teraz otrzymaliśmy informację, że sąd wyznaczył regulatorowi deadline w sprawie odpowiedzi na otrzymaną petycję.

SEC będzie musiało ustosunkować się do pytań Coinbase

W dniu 25 kwietnia prawnicy giełdy kryptowalut Coinbase złożyli oficjalną skargę przeciwko amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Firma miała dosyć oczekiwania w nieskończoność na odpowiedź ze strony agencji na wysłaną w zeszłym roku petycję.

W czwartek, 4 maja, główny prawnik giełdy – Paul Grewal – przekazał informację, że Sąd Apelacyjny Stanów Zjednoczonych dla Trzeciego Okręgu zareagował na złożony pozew. Wyznaczył dla SEC ostateczny termin, w którym komisja ma się odnieść do otrzymanych pytań. Decyzja organu sądowniczego stanowi ważny krok w procesie dążącym do jasności przepisów dot. rynku kryptowalut w USA.

Jak przekazał Grewal, sąd zwrócił się do dowodzonego przez Gary’ego Genslera organu, by ten podjął działania w sprawie petycji. Sąd poinstruował komisję, aby odpowiedziała na petycję Coinbase w ciągu dziesięciu dni. Tzw. ”nakaz mandamus” jest stosowanym przez sądy środkiem wykonawczym kierowanym do niższego szczeblem podmiotu państwowego, który nakazuje mu wypełnianie obowiązków służbowych.

Prawnik Coinbase dodał, że sąd przyznał także firmie prawo do odniesienia się do odpowiedzi SEC w ciągu siedmiu dni. Określenie swojego stanowiska wobec jasności przepisów dot. kryptowalutowych podmiotów przez komisję jest kluczowe, by móc swobodnie działać na rynku cyfrowych aktywów.

Coinbase mocno wspiera dążenia do adopcji kryptowalut oraz ich uregulowania w Stanach Zjednoczonych. W związku z tym w sierpniu zeszłego roku wysłano petycję do komisji, by ta odpowiedziała na 50 konkretnych pytań dot. tego, jak traktuje prawnie niektóre kryptowaluty. Jednak ze strony regulatora nie przyszła żadna odpowiedź w tej sprawie.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Jestem redaktorem i dziennikarzem skupionym na sektorach kryptowalut, blockchain oraz web3. Dla Bitcoin.pl piszę od 2021 roku. Prowadzę program ''Web'3'n'more'' - cykl wywiadów poświęconych polskim projektom z tej branży. W wolnym czasie zajmuję się muzyką, jestem wokalistą zespołów Lords of the Deep Forest oraz Brütal Melon.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
64 422,02 USD-0,10%
Ethereum logo
EthereumETH
3513,70 USD0,16%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD0,07%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
591,77 USD0,75%
Solana logo
SolanaSOL
134,62 USD-1,00%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3513,68 USD0,16%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD0,02%
XRP logo
XRPXRP
0,49 USD0,02%
Toncoin logo
ToncoinTON
7,59 USD5,39%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,12 USD0,02%