za
Szwajcarski SEBA Bank umożliwi staking Ethereum dla klientów instytucjonalnych

Szwajcarski SEBA Bank umożliwi staking Ethereum dla klientów instytucjonalnych

Szwajcarski SEBA Bank ogłosił wprowadzenie usługi stakingu ETH dla klientów instytucjonalnych. Wydarzy się to dokładnie w momencie, gdy dojdzie do przejścia Ethereum na model konsensusu Proof-of-Stake. Bank opublikował dziś komunikat prasowy, w którym informuje, że ten ruch jest odpowiedzią na zapotrzebowanie ze strony instytucji. Te bowiem wykazują zainteresowanie takimi usługami jak staking kryptowalut oraz DeFi.

SEBA Bank i the Merge

Platforma banku, która umożliwi zarządzanie opcjami stakingu, da jej użytkownikom możliwość korzystania z różnych protokołów, w tym Ethereum, Polkadot i Tezos. W przyszłości szwajcarska firma zamierza uruchomić podobne usługi dla dodatkowych protokołów. Komentując rosnący popyt ich klientów na tego rodzaju usługi oraz zbliżający się the Merge, dyrektor ds. technologii i rozwiązań klienckich w SEBA Bank, Mathias Schütz oznajmił:

The Merge Ethereum jest oczekiwanym i znaczącym kamieniem milowym dla drugiej co do wielkości kryptowaluty na świecie, zapewniając użytkownikom ulepszenia w obszarach bezpieczeństwa, skalowalności i zrównoważonego rozwoju. Uruchomienie naszych usług stakowania Ethereum umożliwi inwestorom instytucjonalnym odgrywanie kluczowej roli w zabezpieczaniu przyszłości sieci za pośrednictwem zaufanego, bezpiecznego i w pełni regulowanego kontrahenta.

Szwajcarski SEBA Bank umożliwi staking Ethereum dla klientów instytucjonalnych

SEBA Bank to kryptowalutowa instytucja finansowa, która jest w pełni regulowana przez instytucje rządowe. Oferuje ona szeroką gamę rozwiązań, w tym usługi handlowe i kredytowe. Kierując swoje działania w stronę Ethereum, bank liczy na pozyskanie nowych klientów instytucjonalnych, którzy chcą pomóc w zabezpieczeniu sieci.

Staking Ethereum osiąga nowe szczyty

Z racji tego, że blockchain Ethereum ma stać się siecią typu Proof-of-Stake, liczba walidatorów oraz osób stakującach ETH osiągnęła rekordowe poziomy. Ilość aktywnych walidatorów wynosi obecnie ponad 421 000 na dzień, podczas gdy liczba użytkowników stakujących ETH wynosi prawie 13,5 miliona.

Szwajcarski SEBA Bank umożliwi staking Ethereum dla klientów instytucjonalnych
Źródło: beaconcha.in

Zbliżające się wielkimi krokami The Merge jest oczywiście przedmiotem dyskusji dla wielu ekspertów oraz analityków. Jednym z dominujących wątków jest m.in. cena etheru po przejściu sieci na nowy model jego wydobycia. Wiele głosów mówi o dobrej passie dla tego aktywa w przyszłości. Evan Van Ness, wybitna postać w kryptowalutowej społeczności, stwierdził na Twitterze, że Proof-of-Stake dostarczy również bezpieczeństwo ekonomiczne, zapewniając, że kryptowaluta może wytrzymać do 25 milionów dolarów miesięcznej presji sprzedaży.
https://twitter.com/evan_van_ness/status/1567221681411821572?s=20&t=sfJdenFo1d_iY7vZfboqrg

W swojej wypowiedzi wspomniał również o innym ważnym aspekcie. Jest on zdania, że nagrody za staking ETH w najbliższej przyszłości staną się płynne, co przyciągnie więcej użytkowników. Wpłynie to również na dodatkową presję zakupową.

Najbliższe dni z pewnością dostarczą wzmożoną ilość dyskusji na temat przyszłości Ethereum. Na dany moment perspektywa rysuje się w pozytywnym świetle, gdy ta kluczowa aktualizacja jest już za rogiem.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności