za
Binance wprowadza swój Soulbound Token

CEO Circle chwali ostatni, kontrowersyjny ruch Binance

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Według dyrektora generalnego Circle, posunięcie Binance, aby automatycznie przekonwertować USDC i dwa inne stablecoiny na BUSD, może spowodować, że na giełdę wpłynie więcej USDC.

CEO Circle komentuje działania Binance

Binance przekazało ostatnio, że automatycznie przekonwertuje obecne salda i nowe depozyty swoich klientów w USD Coin (USDC), Pax Dollar (USDP) i TrueUSD (TUSD) na swojego stablecoina, BUSD. Wszystko zaplanowane jest na 26 września. Decyzja giełdy wywołała spore kontrowersje. Najbardziej zainteresowani są jednak zadowoleni z pomysłu.

Binance nie kończy swojego wsparcia dla USDC, a zmiany prawdopodobnie doprowadzą do napływu większej ilości USDC na Binance

– skomentował powyższe doniesienia Jeremy Allaire, dyrektor generalny Circle.

Wszystko to, jak twierdzi, ma ułatwić handel.

Biorąc pod uwagę, jak ograniczone jest wykorzystanie BUSD poza Binance, prawdopodobnie przyniesie to korzyści także dla USDC

– napisał.

Podkreślił, że USDC jest dziś pomostem pomiędzy giełdami – zarówno scentralizowanymi, jak i zdecentralizowanymi. Nie on jeden pozytywnie ocenia pomysł Binance.

Ruch Binance pomaga skonsolidować płynność par stablecoinów na giełdzie. Jest to korzystne dla użytkowników, ponieważ nie będą musieli handlować z rozdrobnioną płynnością stablecoinów, a także dla Binance, która to może przenieść więcej aktywności na rynek swojego stablecoina, BUSD

–  uważa z kolei Steven Zheng z zespołu The Block Research.

Binance chiny

Ten ruch zapewni większe bezpieczeństwo klientom Binance – powiedział z kolei Rich Teo, współzałożyciel i dyrektor generalny Paxos Asia, firmy, która wyemitowała BUSD we współpracy z Binance. – W przeciwieństwie do konkurencyjnych stablecoinów, BUSD jest regulowany przez NYDFS (Departament Usług Finansowych Stanu Nowy Jork), który ustala zasady i monitoruje ich przestrzeganie – dodał.

BUSD jest jedną z 24 walut na tzw. zielonej liście NYDFS, co oznacza, że stablecoin może być używany przez licencjonowane podmioty bez konieczności uzyskania dodatkowej zgody regulacyjnej. Na liście są też m.in. z.com USD (ZUSD), pax dollar (USDP) i gemini dollar (GUSD).

Teo podkreślił również, że rezerwy BUSD są utrzymywane przez trust oferujący „większą ochronę konsumentów”.

BUSD ma trzecią co do wielkości kapitalizację rynkową wśród stablecoinów, które są powiązane z walutą fiducjarną, taką jak dolar. Wyprzeda go tether (USDT) i USD Coin (USDC).

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
66 710,98 USD-1,90%
Ethereum logo
EthereumETH
3480,44 USD-1,91%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD0,07%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
603,80 USD-2,28%
Solana logo
SolanaSOL
148,29 USD-4,01%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3479,19 USD-1,88%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD0,03%
XRP logo
XRPXRP
0,48 USD-1,24%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,14 USD-2,34%
Toncoin logo
ToncoinTON
7,57 USD3,41%