za
Samsung Securities i inne firmy z Korei Południowej chcą założyć swoje giełdy kryptowalut

Samsung Securities i inne firmy z Korei Południowej chcą założyć swoje giełdy kryptowalut

robinhood aplikacja rejestracja

Mirae Asset Securities i Samsung Securities to południowokoreańskie firmy, które chcą założyć w przyszłym roku własne giełdy kryptowalut.

Samsung Securities z własną giełdą kryptowalut

Południowokoreańskie firmy zajmujące się papierami wartościowymi, Mirae Asset Securities i Samsung Securities, skupiają się obecnie na branży kryptowalut i planują stworzenie giełd do obrotu cyfrowymi aktywami. Te mają wystartować w pierwszej połowie 2023 r., podają media. Wiadomo, że podmioty te współpracują już z krajowymi organami nadzoru monetarnego, aby do końca 2022 r. uzyskać licencje na taką działalność.

Obecnie kończymy rozmowy niezbędne do założenia [giełd] – oznajmił pracownik jednej z firm.

Mirae Asset Sacurities planuje w tym celu założyć spółkę zależną, a jej platforma zapewni usługę handlu bitcoinem i etherem. Ma również obsługiwać NFT. Z kolei Samsung Securities stara się wejść do branży tokenów. W 2021 roku firma próbowała już uruchomić platformę do handlu tokenami, ale nie była w stanie zorganizować niezbędnego zespołu profesjonalistów, którzy mogliby wykonać to zadanie.

Samsung Securities

Rewolucja w Korei Płd.

Plany tych koreańskich firm są zgodne z prokryptowalutowym stanowiskiem nowo wybranego prezydenta kraju, Yoona Suk-yeola. Na początku tego roku obiecał on podnieść minimalny próg płacenia podatku od zysków kapitałowych od zysków z inwestycji w cyfrowe aktywa, a tym samym stworzyć lepsze środowisko dla inwestorów.

W zeszłym roku czołowy regulator finansowy Korei Południowej poinstruował zaś wszystkie lokalne platformy kryptowalut, aby przestrzegały przepisów dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML) i pojawiły się w rejestrze organu nadzoru. Ponad 60 firm nie zdołało spełnić tych wymagań i zakończyło działalność we wrześniu 2021 roku.

Cztery główne giełdy w kraju (Upbit, Bithumb, Coinone i Korbit) pomyślnie wykonały niezbędne zalecenia władz i nadal świadczyły usługi użytkownikom kryptowalut w Korei Płd. Firmy takie jak ProBit, Cashierest i Flybit uzyskały zaś certyfikaty bezpieczeństwa, pozwalające na dalsze działanie w kraju.

Jak widać, na rynek kryptowalut starają się wchodzić coraz to większe podmioty. To dobra informacja dla inwestorów.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności