za
ETH Warsaw, największa konferencja i hackathon Web3 w Europie Środkowo-Wschodniej, odbędzie się w dniach 1 - 4 września

ETHWarsaw, największa konferencja i hackathon Web3 w Europie Środkowo-Wschodniej odbędzie się w dniach 1 – 4 września

2022-08-23
Wydarzenia
Binance Launchpool

Inauguracyjna konferencja odbędzie się w tygodniach poprzedzających niezwykle ważny moment dla całej branży, jakim jest the Merge, czyli przejście Ethereum z konsensusu Proof-of-Work na model Proof-of-Stake. Według założeń projektu ETHWarsaw, planuje się jest coroczne spotkania w Warszawie, aby uczcić ten kamień milowy Ethereum.

The Merge i główni prelegenci

Z racji tego, że wkraczamy w ostatnie tygodnie poprzedzające ”The Merge”, czyli transformacje podczas której Ethereum ma przejść z energochłonnego systemu Proof-of-Work na przyjazny dla środowiska Proof-of-Stake, tysiące doświadczonych twórców sieci Web3.0 a także pasjonatów technologii blockchain zbierze się w Warszawie na konferencję i hackathon ”ETHWarsaw” w dniach 1-4 września.

Głównymi prelegentami na wydarzeniu są Stani Kulechow, założyciel i dyrektor generalny wiodącego protokołu kredytowego w Ethereum – Aave, Sam McPherson, inżynier w MakerDAO, Julien Bouteloup, założyciel Stake Capital i StakeDAO, Sumit Kishore, lider do spraw produktu w Consensys i wielu innych.

Współzałożyciel Ethereum, Vitalik Buterin, wykazuje ogromne wsparcie dla polskiego ETHWarsaw. Całe wydarzenie skomentował:

To naprawdę idealny czas, aby zgromadzić razem społeczność Polski i Europy Środkowo-Wschodniej i uczcić aktualizację sieci, nad którą wspólnie pracowaliśmy przez ostatnie osiem lat. Po transformacji, Ethereum będzie ukończone zaledwie w 55%, to oznacza, że w nadchodzących latach mamy wiele do zrobienia i właśnie tutaj pojawia się szansa dla twórców i entuzjastów Web3.

Podobnie jak największe konferencje Ethereum na świecie, takie jak ETHCC czy ETHDenver, które zyskały status mainstreamowych, ETHWarsaw jest wydarzeniem organizowanym przez społeczeństwo zaangażowane w budowanie, rozwijanie i tworzenie ekosystemu Ethereum.

Oprócz tego, że tematem rozmowy jest przede wszystkim The Merge, wydarzenie będzie zorganizowane wokół sześciu kluczowych tematów – rozwoju blockchain Ethereum, DAO (czyli zdecentralizowana autonomiczna organizacja) i ich zarządzanie, DeFi (zdecentralizowane finanse), bezpieczeństwo kryptowalut a także trendy w Web3.

Zespół osób, który zdecydował się na organizację ETHWarsaw, od lat już gości na wielu konferencjach na całym świecie. Dostrzegamy niesamowitą wartość płynącą z takich wydarzeń i właśnie dlatego chcemy stworzyć to samo w Warszawie. Z jednymi z najlepszych uniwersytetów technologicznych na świecie, populacją studentów przekraczającą 220 tys. i rosnącym zainteresowaniem blockchain, Warszawa ma potencjał, aby stać się jednym z wiodących europejskich ośrodków dla programistów Ethereum i innowacji blockchain

– komentuje Paulina Joskow, współorganizatorka ETHWarsaw a także dyrektorka ds. rozwoju w Ramp.

W sektorach IT w Polsce jest zatrudnionych ponad 1 milion osób, aż 40% z nich w Warszawie. Spora część z tej grupy współpracuje z wieloma światowymi projektami Web3 budującymi właśnie w stolicy swoje zespoły. Mowa tu przykładowo o Maker, TrueFi lub RedStone, czy gigantach technologicznych niezwiązanych bezpośrednio z web3, czyli firmy takie jak Google, IBM czy Intel.

Hackaton

Dwudniowa konferencja zorganizowana na Politechnice Warszawskiej poprzedzać będzie dwudniowy hackathon. Podczas całonocnego „hackowania” zespoły i osoby indywidualne będą miały okazję zdobyć praktyczne doświadczenie w pracy z aplikacjami i zaawansowanymi narzędziami. Organizatorzy szacują, że hakerzy spędzą około 60 godzin na naprawianiu problemów i szukaniu najlepszych rozwiązań technologicznych a zmagać się będą o nagrody pieniężne o łącznej wartości około 70 tys. dolarów.

Aby dowiedzieć się więcej o wydarzeniu oraz kupić bilety na konferencję i hackathon odwiedź: https://www.ethwarsaw.dev/

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności