za
salwador btc

Salwador wraca na rynek kryptowalut

2022-11-17
Bitcoin
Nexo Earn Aplikacja

Wygląda na to, że pierwszy kraj na świecie, który uznał BTC za prawny środek płatniczy – Salwador – nie zmienił swojej strategii inwestycyjnej. Prezydent Nayib Bukele poinformował na Twitterze, że od jutra jego rząd wznowi zakupy na rynku kryptowalut.

Nayib Bukele idzie na zakupy

Chociaż rok 2022 był trudnym rokiem dla rynku kryptowalut, z wieloma czynnikami wewnętrznymi i zewnętrznymi, które nadal pchają ceny na południe, Salwador wydaje się być zdeterminowany, aby kontynuować swoją strategię dot. inwestowania w BTC.

Władze kraju od jutra zaczną kupować jednego bitcoina dziennie, przekazał. Nayib Bukele.

Do tej pory ten mały kraj Ameryki Środkowej zgromadził aż 2381 BTC. Biorąc pod uwagę to, co stało się z ceną bitcoina w ciągu ostatniego roku, Salwador jest – przynajmniej na papierze – sporo stratny na tej inwestycji.

Niedawno pojawiły się nawet plotki, że Salwador trzymał swoje BTC na upadłej giełdzie kryptowalut FTX. Ponoć nie była to jednak prawda. Sam Bukele zaprzeczył tym doniesieniom.

Co ciekawe, nowa decyzja prezydenta i jego współpracowników została szybko podchwycona przez Justina Suna z Tron, który przekazał, że jego firma idzie w tym samym kierunku:

Będziemy też codziennie kupować jednego bitcoina począwszy od jutra.

Dziś 1 BTC kosztuje ok. 16 500 USD. Oznacza to skok ceny o ok. 1% w skali tygodnia.

Prezydent Salwadoru - Nayib Bukele - uspokaja inwestorów w sprawie spadku bitcoina

Ambasada BTC

Salwador jest mocno zaangażowany w promowanie bitcoina. Niedawno założył Ambasadę Bitcoina w Szwajcarii.

 Moi koledzy Salwadorczycy i ja jesteśmy bardzo podekscytowani obietnicą, jaką daje nam bitcoin, i nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, jak ta inicjatywa pomoże zwiększyć dostęp do bezpieczeństwa ekonomicznego i wolności gospodarczej dla wszystkich – powiedziała  ambasador Salwadoru w USA, Milena Mayorga.

Szerzej pisaliśmy na ten temat w tym miejscu na naszej stronie.

Sam Bukele był krytykowany przez swoich oponentów za swoją probitcoinową politykę. Jak jednak twierdzi, argumenty krytyków nie mają sensu. 

Salwador jest centrum adopcji bitcoina, a tym samym wolności gospodarczej, suwerenności finansowej, sprzeciwu wobec cenzury, niekonfiskowalnego bogactwa i końca królów, ich drukowania [walut], dewaluacji i ponownego przydzielania bogactwa grupom interesów, elitom, oligarchom

– pisał o ideach, jakie stoją za BTC.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności