za

Południowoafrykańska sieć supermarketów akceptuje kryptowaluty

2022-11-06
Akceptacje
Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Południowoafrykańska sieć supermarketów i National Children’s Advocacy Centre to najnowsze organizacje, które akceptują płatności w kryptowalutach.

Sieć supermarketów w RPA akceptuje kryptowaluty

Jedna z największych sieci supermarketów w RPA – Pick n Pay – umożliwiła klientom płacenie kryptowalutami, w tym BTC. Oferta obejmuje 39 sklepów firmy zlokalizowanych na terenie całego kraju.

Pick n Pay wspomniało o nowej opcji płatności kilka miesięcy temu, gdy wypróbowało ją w dziesięciu swoich sklepach. Usługa jest już w pełni aktywna w blisko 40 punktach.

Firma nawiązała współpracę z Electrum i CryptoConvert. Klienci mogą płacić za zakupy spożywcze za pomocą Bitcoin Lightning. Firma wyjaśniła, że “transakcja jest tak łatwa i bezpieczna, jak przeciągnięcie karty debetowej lub kredytowej”.

Klienci skanują kod QR z aplikacji i akceptują na swoim smartfonie przelicznik waluty w momencie zawierania transakcji. Opłata serwisowa za każdą transakcję jest minimalna, kosztuje klienta średnio 70 centów, a całość zajmuje mniej niż 30 sekund

– dodano.

Carel van Wyk – założyciel CryptoConvert – przekonuje media, że rynek płatności kryptowalutowych w RPA jest wciąż na wczesnym etapie rozwoju. Kryptowaluty stały się już jednak bardzo popularne wśród lokalnej ludności, a podobne ruchy, jak ten sieci handlowej, mogą napędzać adopcję.

Inną organizacją, która uznała kryptowaluty za środek rozliczeniowy, jest National Children’s Advocacy Center. Fundacja łączy siły z „Giving-Blocks”, aby stać się pierwszą organizacją non-profit w Huntsville, która przyjmuje darowizny w postaci zasobów cyfrowych. Chodzi o aż 90 cyfrowych aktywów, w tym bitcoina i ether. Podmiot zaznaczył, że ci, którzy wolą dokonać darowizny w kryptowalucie, mogą liczyć na korzyści podatkowe.

Dla nas jest to darowizna pieniężna, która zamienia się w godziny terapii dla dzieci, zajęcia dla rodziców, badania lekarskie. Zamienia się w nadzieję, uzdrowienie i sprawiedliwość dla dzieci, które zostały zranione przez ludzi, którzy mieli się nimi opiekować

– powiedziała koordynatorka projektu Hannah Alderson.

Hotel Palazzo Versace Dubai

Warto dodać, że hotel Palazzo Versace Dubai nawiązał we wrześniu współpracę z Binance, aby umożliwić gościom płacenie za pobyt, wyżywienie i usługi SPA w BTC, ETH i BNB.

Zdolność Palazzo Versace do przyjmowania płatności w wirtualnych aktywach jest odzwierciedleniem tego, jak branża hotelarska w Dubaju znajduje się w czołówce innowacji, gdy przenosimy się do bardziej cyfrowego świata

– powiedział Nadeem Ladki, dyrektor ds. rozwoju biznesu w Binance w tym regionie świata.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności