za

Instagram ogłasza partnerstwo z Polygon i startuje z własną platformą do handlu NFT

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Gigant social media – Instagram – poinformował, że w ramach partnerstwa z Polygon, uruchomi rynek dedykowany do handlu niewymiennymi tokenami NFT. Marketplace umożliwi użytkownikom wybijanie oraz sprzedaż stworzonych przez nich tokenów.

Instagram łączy siły z Polygon

W czwartek, 3 listopada, gigant z rynku social media ogłosił, że niebawem umożliwi swoim użytkownikom wybijanie na swojej platformie tokenów NFT. Platforma uruchomi również dedykowany rynek do handlu tego rodzaju tokenów.

Początkowo Instagram zezwoli na sprzedaż NFT za pośrednictwem swojej aplikacji. W późniejszym okresie użytkownicy zostaną przekierowani do zewnętrznego rynku, na którym będą mogli sprzedawać swoje cyfrowe dzieła.

Co więcej, Instagram udostępni nowy zestaw narzędzi, który będzie miał na celu pomóc użytkownikom w poruszaniu się po nowo uruchomionym rynku. Będą one służyć właśnie do wybijania oraz sprzedawania NFT. Platforma w ramach tego połączyła siły z Polygon, czyli sieci skalującej transakcje zachodzące w blockchainie Ethereum.

Twórcy wkrótce będą mogli tworzyć własne cyfrowe kolekcje na Instagramie i sprzedawać je fanom, zarówno na platformie, jak i poza nią”. Będą mieli kompleksowy zestaw narzędzi, od stworzenia (począwszy od łańcucha bloków Polygon) i prezentacji po sprzedaż. Ludzie mogą z łatwością wspierać swoich ulubionych twórców, kupując cyfrowe kolekcje bezpośrednio na Instagramie

– napisano w ogłoszeniu.

Z ogłoszenia dowiadujemy się , że Meta Marka Zuckerberga również pracuje nad rozszerzeniem swojej oferty cyfrowych przedmiotów kolekcjonerskich, których udostępnianie będzie możliwe za pośrednictwem Instagrama:

Rozszerzamy również rodzaje cyfrowych przedmiotów kolekcjonerskich, które można zaprezentować na Instagramie, aby uwzględnić wideo i dodać obsługę blockchaina Solana i portfela Phantom, oprócz łańcuchów bloków i portfeli, które już obsługujemy. Informacje dla wybranych kolekcji, w których metadane zostały wzbogacone przez OpenSea, takie jak nazwa i opisy kolekcji, będą teraz dostępne na Instagramie.

Pomimo znacznego spadku wolumenu transakcji niewymiennymi tokenami NFT w 2022 roku, Meta nie zwalnia tempa nad dalszymi pracami w tym sektorze. Firma niedawno opublikowała raport o swoich przychodach za II kwartał 2022 roku. Jak z niego wynika, Meta odnotowała bardzo dużą stratę na poziomie 3,7 miliarda dolarów. Mimo to, dyrektor generalny Meta – Mark Zuckerberg – trwa w przekonaniu, że firmie uda się przełamać wszelkie niedogodności i się odbije. Świadczą o tym m.in. inwestycje firmy w sektor rolek na Instagramie oraz AI.

Dobrze było widzieć pozytywną trajektorię naszych trendów w zakresie zaangażowania w tym kwartale, wynikającą z produktów takich jak rolki oraz naszych inwestycji w sztuczną inteligencję  – komentuje Mark Zuckerberg – Wzmagamy energię i koncentrujemy się wokół naszych kluczowych priorytetów firmy, które otwierają zarówno krótkoterminowe, jak i długoterminowe możliwości dla Meta oraz osób i firm korzystających z naszych usług.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności