za
royal

Muzyczny rynek NFT Royal zebrał aż 55 milionów dolarów w rundzie finansowania serii A

2021-11-23
NFT
1,5% dla maluszka

Rynek muzyczny NFT Royal zebrał aż 55 milionów dolarów w rundzie finansowania serii A.

Royal i 55 mln USD

Royal pozwala fanom kupować prawa do muzyki za pośrednictwem niewymiennych tokenów (NFT). Jej współzałożyciele, przedsiębiorca JD Ross i DJ Justin Blau, który występuje pod pseudonimem 3LAU, ogłosili właśnie, że ​​zamknęli rundę finansowania A o wartości 55 milionów dolarów!

Okazało się, że w projekt zainwestowała głównie firma z rynku venture capital – Andreessen Horowitz.

Dodatkowe środki pochodziły z CAA, NEA’s Connect Ventures, Crush Music, Coinbase Ventures, Founders Fund i Paradigm. Projekt poparli również celebryci i znani artyści, tacy jak The Chainsmokers, Nas, Logic, Kygo, Stefflon Don, Joyner Lucas i Disclosure.

Royal wykorzysta teraz fundusze, aby zwiększyć swój zespół i inwestować w rozwój artystów, którzy zarejestrują się na platformie. 3LAU rozmawiał o idei Royal z Cointelegraph.

Dajemy szansę fanom na współwłasność muzyki z ich ulubionymi artystami, wykorzystując technologię blockchain do przyznawania praw do utworów i stosując zachęty dotyczące fanów i artystów. Zaczynamy od wyselekcjonowanej grupy artystów, ale planujemy otworzyć platformę dla większej liczby muzyków w przyszłości – powiedział.

W zeszłym miesiącu Blau rozdał 50% praw do transmisji streamingowej swojej piosenki „Worst Case” 333 fanom. Ci otrzymują część tantiem za pośrednictwem NFT za każdym razem, gdy utwór jest przesyłany strumieniowo w Spotify, Apple Music lub innej usłudze streamingu. Według Blau piosenka osiągnęła już sugerowaną przez ekspertów wartość ponad 6 milionów dolarów, a fani dostali do podziału połowę tej kwoty.

royal

Muzyka XXI w.

Zapytany, w jaki sposób NFT mogą rozwiązać bieżące problemy w branży muzycznej, Blau powiedział:

Życie artystów opiera się na tym, jak bardzo ich fani wspierają ich muzykę, ale słuchacze nie są w ogóle wynagradzani za tę interakcję. Royal wykorzystuje standardy NFT, aby pomóc artystom uzyskać większą niezależność i pomóc im uchwycić więcej emocjonalnej wartości, jaką dostarcza muzyka.

Wartość posiadania muzyki jest według Blau’a „dziś bardzo błędnie przedstawiana i niedoceniana”. Wyjaśnił, że w przeszłości własność tantiem muzycznych, w tym dotyczących streamingu, była dostępna wyłącznie dla wytwórni, funduszy hedgingowych i prywatnych firm kapitałowych. To wszystko może się jednak zmienić, ponieważ coraz więcej muzyków korzysta z ekosystemu Web3, w tym NFT.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności