Bitcoin

Rośnie FOMO i liczba nowych adresów BTC

Według danych opublikowanych przez firmę analityczną Glassnode, kiedy w dniu 18 listopada Bitcoin (BTC) osiągnął trzyletni rekord cenowy, więcej ludzi […]

Data publikacji: 20 listopada 2020

bitbay

Według danych opublikowanych przez firmę analityczną Glassnode, kiedy w dniu 18 listopada Bitcoin (BTC) osiągnął trzyletni rekord cenowy, więcej ludzi na całym świecie zainteresowało się najstarszą kryptowalutą.

Według Glassnode’a, liczba nowych adresów BTC stworzonych w ciągu godziny po raz pierwszy od stycznia 2018 roku osiągnęła prawie 25 000. Wzrost liczby nowych adresów BTC jest nadal dość daleki od rekordów odnotowanych w styczniu 2018 roku. Liczba nowych adresów w ciągu doby osiągnęła ATH w dniu 21 grudnia 2017 roku i wyniosła ponad 600 000 adresów.

Warto zauważyć, że liczba nowych adresów nie musi oznaczać, że na rynek wchodza nowi inwestorzy. Jedna osoba może przecież założyć nieskończoną ilość adresów, a wręcz jest to zalecane ze względów bezpieczeństwa.

Wzrost liczby nowych adresów BTC pokazuje, że w związku z hossą, coraz więcej osób zaczyna interesować się Bitcoinem. W tym roku Bitcoin wzrósł o prawie 400%. Jeszcze w styczniu kosztował około 4 tys. dolarów, aby 18 lisopada przebić barierę 18 tys. dolarów .

Rosnące ceny wywowały FOMO

Rosnące ceny wywołały ogromne FOMO (strach, że coś cię ominie), które doprowadziło do najszybszego tempa adopcji kryptowalut w ciągu ostatnich 3 lat. Obecny poziom adopcji jest jednak nadal pozornie niski. Według Changpeng Zhao, prezesa zarządu największej na świecie giełdy kryptowalutowej Binance, obecny poziom adopcji krypto stanowi 0,1%, co oznacza, że tylko jedna osoba na 1000 osób posiada kryptowaluty.

Bitcoin rozpoczął chyba bańkę spekulacyjną, kolejną w swojej ponad 10-letniej historii. O kryptowalucie zaczynają pisać mainstreamowe media np. Polsat News czy Interia. Wiele wskazuje dziś na to, że to te osoby, które twierdziły, że rok 2020 jest „nowym rokiem 2016”, czyli wstępem do super-hossy, miały rację.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoin i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne kryptowaluty, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

 

geco-one-bitcoin-trading

rozliczanie kryptowalut rozlicz kryptowaluty

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion