za
ethereum

Liczba portfeli przechowujących >1 ETH osiągnęła ATH

2020-11-20
Ethereum

Ze względu na rosnące ceny to Bitcoin (BTC) dominuje nagłówki mediów. Nie jest to jednak jedyna kryptowaluta, która pokazuje silne, pozytywne wskaźniki.

Ethereum też bije rekordy!

Według danych Glassnode, liczba adresów Ethereum (ETH) przechowujących przynajmniej 1 ETH, w dniu 19 listopada osiągnęła rekordowy poziom.

W momencie pisania tego artykułu, za jedną monetę ETH musimy zapłacić ponad 500 USD. Token kontynuuje silny trend wzrostowy, który rozpoczął się na początku listopada. Warto zauważyć, że poszczególni użytkownicy mogą tworzyć wiele portfeli, co oznacza, że liczba 1,17 miliona niekoniecznie musi oznaczać, że tylu nowych inwestorów weszło na rynek.

Oprócz odzwierciedlenia byczego sentymentu, wysoka liczba posiadaczy Ethereum może odzwierciedlać jeszcze inne rzeczy. Po pierwsze, popularność zdecentralizowanych finansów i związanych z nimi tokenów które wykorzystują sieć Ethereum. Podczas gdy wartość wielu z tych tokenów nie wzrosła tak jak w poprzednich byczych okresach, całkowita wartość zablokowana w DeFi w momencie publikacji utrzymuje się na poziomie 14,05 miliarda dolarów.

Ethereum 2.0

Obecna data uruchomienia Ethereum 2.0 Phase 0 jest obecnie ustalona na 1 grudnia. Po wprowadzeniu nowej wersji, użytkownicy mogą spodziewać się znacznej poprawy w zakresie skalowania i rozwoju sieci. Takiego zdania jest przynajmniej twórca ETH czyli Vitalik Buterin.

Zupełnie odmiennego zdania jest natomiast Sam Bankman-Fried z FTX. Nie wierzy on, że Ethereum będzie w przyszłości w stanie zapewnić możliwości skalowania sieci wymagane przez sektor DeFi. Nawet Ethereum 2.0 ma tu nie pomóc. Bankman-Friend uważe, że blockchain Ethereum ogranicza rozwój DeFi i jedynym sposobem obejścia tego problemu jest budowanie tego typu projektów w innych sieciach.

Aktualny kurs Ethereum i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoin i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić ETH i inne kryptowaluty, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

 

 

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
66 652,29 USD-2,76%
Ethereum logo
EthereumETH
3475,06 USD-2,53%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD0,00%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
600,82 USD-3,15%
Solana logo
SolanaSOL
147,33 USD-4,94%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3474,15 USD-2,53%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD0,02%
XRP logo
XRPXRP
0,48 USD-2,35%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,14 USD-3,44%
Toncoin logo
ToncoinTON
7,56 USD2,64%