za
ethereum

Sam Bankman-Fried: Ethereum 2.0 nie sprosta wymogom rynku DeFi

Sam Bankman-Fried z FTX nie wierzy, że Ethereum będzie w przyszłości w stanie zapewnić możliwości skalowania sieci wymagane przez sektor DeFi. Nawet Ethereum 2.0 ma tu nie pomóc.

Sam Bankman-Fried: Ethereum nie sprosta DeFi

Sam Bankman FriedWspółzałożyciel giełdy FTX i jej dyrektor generalny, Sam Bankman-Fried, uważa, że ​​Ethereum (ETH) nie jest w stanie poradzić sobie ze wzrostem rynku zdecentralizowanych finansów (DeFi). Rozmawiając z Camilą Russo z Defiant Podcast, powiedział, że blockchain Ethereum ogranicza rozwój DeFi i jedynym sposobem obejścia tego problemu jest budowanie tego typu projektów w innych sieciach.

„W pewnym momencie stanie się po prostu jasne, że nie udało nam się tego obejść. Albo zbudujemy to [tj. DeFi] na Ethereum, albo zbudujemy coś, co naszym zdaniem będzie naprawdę ekscytujące”

– prognozuje, więc, że Ethereum będzie miało poważną konkurencję.

Stwierdził, że za każdym razem, gdy jego zespół próbował zbudować coś nowego, czym byłby podekscytowany, „natychmiast przekraczał przepustowość łańcucha bloków Ethereum o rząd wielkości”.

Twierdzi, że przetestował ponad 30 blockchainów, w tym Ethereum, zanim zdecydował się zbudować swój projekt DeFi Serum na blockchainie Solana. Zadecydowała szybkość i infrastruktura platformy.

Świetlana przyszłość DeFi

Bankman-Fried uważa, że ​​projekty DeFi mogą pewnego dnia być używane przez miliard ludzi na całym globie, co oznacza, że ​​łańcuchy bloków będą musiały radykalnie rozszerzyć swoje możliwości skalowania, aby obsługiwać taką bazę użytkowników. Dodał, że nawet ulepszenia dot. skalowania Ethereum 2.0 nie zapewnią wystarczającej przepustowości.

Podczas boomu DeFi, jakie miał miejsce w ostatnich miesiącach, rosnąca popularność protokołów DeFi budowanych na Ethereum mocno zagroziła tej sieci, podnosząc jej opłaty do ponad 15 USD.

Dyrektor generalny i założyciel Solany, Anatolij Jakowenko, który również pojawił się w podcaście, powtórzył przemyślenia Bankman-Fried, stwierdzając, że obecna wersja Ethereum jest źle zaprojektowana.

Z kolei dyrektor ds. komunikacji DappRadar, Jon Jordan, powiedział portalowi Cointelegraph, że wierzy, że Ethereum 2.0 przyniesie ogromne korzyści rynkowi DeFi. Uważa, że ​​wprowadzenie łańcuchów shardingu i modelu konsensusu Proof of Stake (PoS) rozwiąże niektóre z najbardziej fundamentalnych problemów DAppsów, znacznie zwiększając szybkość transakcji i przepustowość.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
66 746,21 USD-2,23%
Ethereum logo
EthereumETH
3487,55 USD-2,08%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD-0,17%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
603,15 USD-2,79%
Solana logo
SolanaSOL
148,48 USD-4,30%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3487,61 USD-2,03%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD-0,13%
XRP logo
XRPXRP
0,48 USD-1,52%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,14 USD-2,54%
Toncoin logo
ToncoinTON
7,58 USD3,56%