Kurs Bitcoin

Kurs Bitcoina przebił 18 000 USD i… spadł

Dziś wczesnym rankiem czasu polskiego kurs Bitcoina przebił poziom 18 000 USD. Szybko wzrósł do ok. 18 450 USD, po […]

Data publikacji: 18 listopada 2020

bitbay

Dziś wczesnym rankiem czasu polskiego kurs Bitcoina przebił poziom 18 000 USD. Szybko wzrósł do ok. 18 450 USD, po czym zaczął korektę.

Kurs Bitcoina powyżej 18 000 USD

kurs bitcoina 18 000Kurs Bitcoina idzie niczym burza (wybaczycie nam chyba ten kolokwializm). Wczoraj z impetem przebił 17 000 USD i nadal rósł. Rano przebił pułap 18 000 USD. Obecnie trwa korekta tego imponującego ruchu. Trudno w takim warunkach wyrokować o jej ostatecznej głębokości.

Obecnie za 1 BTC i tak musicie zapłacić na giełdzie ok. 17 700 USD, czyli 5,5 proc więcej niż dobę wcześniej i aż ponad 14 proc. więcej niż 7 dni temu.

Tyle że każdy zdrowy wzrost wymaga korekt. Ta właśnie trwa, choć można odnieść wrażenie, że nie będzie bardzo głęboka (to nie porada inwestycyjna!). Nastroje na rynku dopisują i wiele osób zakłada, że jeszcze w tym roku (a może nawet miesiącu) nastąpi atak na ATH – 20 000 USD.

Bitcoin wystrzelił, ale… właściwie dlaczego?

Bitcoin rozpoczął chyba bańkę spekulacyjną, kolejną w swojej ponad 10-letniej historii. O kryptowalucie zaczynają pisać mainstreamowe media (wczoraj np. Polsat News czy Interia). Wiele wskazuje dziś na to, że to te osoby, które twierdziły, że rok 2020 jest „nowym rokiem 2016”, czyli wstępem do super-hossy, miały rację.

Bitcoin tak naprawdę ma spore fundamenty do bańki. Inwestują w niego duże firmy, liczba bitomatów rośnie, w tle trwa kryzys, którego ofiarami stają się waluty fiat – niszczone przez władze banków centralnych, które mocno luzują swoje polityki monetarne. Własnie na takie chwile BTC został chyba stworzony!

Do tego kurs kryptowaluty analizują najwięksi. Parę dni temu do sieci wyciekł raport Citibanku, w którym analityk tej firmy stwierdził, że BTC może za rok kosztować nawet ponad 300 000 USD. Dziś wydaje się to szaleństwem, ale za 12 miesięcy… Kto wie?

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoin i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne kryptowaluty, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

geco-one-bitcoin-trading

rozliczanie kryptowalut rozlicz kryptowaluty

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion