Drugi najbogatszy człowiek w Meksyku zainwestował 10 proc. swojego kapitału w BTC

Bitcoin Wiadomości

166. najbogatszy człowiek na świecie – i zarazem druga najbogatsza osoba w Meksyku! – ujawnił, że zainwestował w Bitcoina. I […]

bitbay zonda

166. najbogatszy człowiek na świecie – i zarazem druga najbogatsza osoba w Meksyku! – ujawnił, że zainwestował w Bitcoina. I to od razu aż 10 proc. swojego portfela inwestycyjnego.

Drugi najbogatszy Meksykanin inwestuje w BTC

Ricardo Salinas Pliego, drugi najbogatszy człowiek w Meksyku, ujawnił, że 10 proc. jego „płynnego portfela” jest inwestowane w Bitcoina (BTC).

Miliarder udostępnił w sieci film nagrany w jednym z „krajów łacińskich”, na którym widać, jak banki wyrzucają worki na śmieci wypełnione papierowymi pieniędzmi do śmietnika. Zapewnił widzów, że „papierowe pieniądze są nic nie warte”, dodając:

„Dlatego zawsze dobrze jest zdywersyfikować nasz portfel inwestycyjny”.

Wydaje się, że film pokazuje wyrzucane torby z wenezuelskimi boliwarami, w tym banknoty, które zostały wyemitowane w 2016 i 2017 r., zanim kraj ponownie wypuścił na rynek nowe pieniędzy i dokonał denominacji, co było efektem nasilającego się kryzysu inflacyjnego.

Trzy godziny później Pliego zamieścił na Twitterze post o tym, że „Bitcoin chroni obywatela przed wywłaszczeniem przez rząd” i ujawnił, że sam kupił kryptowaluty:

„Dziś polecam SYMBOL BITCOINA, ta książka jest najlepszą i najważniejszą rzeczą do przeczytania o Bitcoinie. Bitcoin chroni obywatela przed wywłaszczeniem przez rząd. Wiele osób pyta mnie, czy mam Bitcoiny. TAK, mam zainwestowane w nie 10 proc. mojego płynnego portfela”.

Już nie ulica, ale najbogatsi napędzą nową bańkę?

najbogatszy człowiekTwitter z radością zareagował na wiadomość, że 166. najbogatszy obywatel świata kupił Bitcoiny. Dan Held z Krakena zauważył, że na rynek kryptowalut coraz odważniej wkraczają duzi gracze. Dodał, że adopcja instytucjonalna napędzała się stopniowo od uruchomienia Greyscale’s Bitcoin Investment Trust w 2016 roku.

Miliarder zauważył zaś, że pozostałe 90 proc. jego płynnego portfela jest inwestowane „w kopalnie metali szlachetnych”.

Pliego urodził się w 1955 roku w Mexico City i jest założycielem i prezesem Grupo Salinas, która to spółka  jest właścicielem firm z branży mediów, telekomunikacji, finansów i handlu detalicznego.

Jest on także prezesem TV Azteca, drugiego co do wielkości producenta hiszpańskojęzycznych programów i drugiej co do wielkości firmy medialnej w Meksyku.

Tagi
bitcoin btc Meksyk

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.