Giełdy kryptowalut

Rosja liderem handlu na platformie Localbitcoins

Pomimo lokalnej niepewności związanej z kryptowalutami, Rosja umacnia swoją pozycję lidera na największej giełdzie peer-to-peer – LocalBitcoins. Jak wynika z […]

Data publikacji: 3 czerwca 2020

bitbay

Pomimo lokalnej niepewności związanej z kryptowalutami, Rosja umacnia swoją pozycję lidera na największej giełdzie peer-to-peer – LocalBitcoins. Jak wynika z analizy przeprowadzonej przez CryptoDiffer, rosjanie przez dwa miesiące z rzędu, w kwietniu i maju 2020 roku, sprzedawali najwięcej Bitcoinów na platformie.

Rosja handluje prawie dwa razy więcej niż USA I Wenezuela

Według opublikowanych danych, w maju tego roku, Rosja była odpowiedzialna za 19% całkowitego wolumenu handlu BTC na giełdzie LocalBitcoins. Pozostawiła ona daleko w tyle USA oraz Wenezuelę, których obrót wynosił odpowiednio 11% i 10%. Jak podała platforma, całkowity wolumen handlu na LocalBitcoins w maju 2020 roku wyniósł 17 867 bitcoinów.

Informacje przedstawione przez CryptoDiffer pokrywają się z danymi z Coin Dance – największej strony internetowej publikującej statystyki dotyczące Bitcoina. Według Coin Dance, w maju 2020 roku tygodniowe obroty Rosji na giełdzie LocalBitcoins wynosiły około 800 BTC. W tym samym okresie czasu Wenezuela i Stany Zjednoczone handlowały około 400 BTC tygodniowo.

LocalBitcoins rozszerza swoją działalność na rynek rosyjski

Rzecznik prasowy LocalBitcoins potwierdził, że Rosja jest jednym z wiodących rynków na giełdzie. Powołując się na wewnętrzny raport LocalBitcoins, przedstawiciel oświadczył, że w maju 2020 roku była ona odpowiedzialna za 17,9% całkowitego wolumenu handlu na giełdzie.

Rosyjska pozycja lidera, wynika z widocznego nacisku firmy na zdobycie rosyjskiego rynku. W połowie kwietnia 2020 roku, LocalBitcoins stworzył dedykowany blog w języku rosyjskim, debiutując artykułem z udziałem Vladislava Alimpieva. LocalBitcoins promuje również swoje usługi postując na tweeterze, że platforma jest jedną z kluczowych giełd kryptowalutowych na rosyjskim rynku.

W ostatnich latach spadł całkowity wolumen

Rosja stała się liderem handlu na LocalBitcoin, jednak jednocześnie spadła ogólna aktywność handlowa giełdy. Według danych z Coin Dance, tygodniowy wolumen handlu BTC spadł z około 10 000 BTC w maju 2019 do około 4 500 BTC w maju 2020.

Obroty na LocalBitcoins znacznie spadły po tym jak platforma zaostrzyła środki przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy i zawiesiła konta użytkowników w wielu regionach świata.

Spadek na światowych rynkach idzie w parze ze znacznym spadkiem na rynku rosyjskim. Tygodniowe obroty BTC w Rosji zmalały z około 2 000 BTC w maju 2019 r. do 800 BTC w maju 2020 r.

Chcesz szybki i bezpiecznie kupic bitcoiny? Odwiedź internetowy kantor bitcoin na Bitcoin.pl lub kup BTC w stacjonarnym kantorze bitcoin w Warszawie.

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion