za
biały dom, ron desantis

Ron DeSantis ogłosi wkrótce start w wyborach prezydenckich w USA. To znany przeciwnik CBDC

Binance Launchpool

Reuters poinformował, że gubernator Florydy Ron DeSantis na przełomie maja i czerwca oficjalnie ogłosi swój start w wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych. Będzie starał się o nominację Partii Republikańskiej. Jeżeli się mu uda, stanie się najgroźniejszym rywalem Donalda Trumpa. Nas interesuje jednak jego stosunek do CBDC.

Ron DeSantis powalczy o prezydenturę

Ponoć już 25 maja DeSantis złoży niezbędne dokumenty w sprawie swojej kandydatury. Termin ten nie jest przypadkowy, bowiem zbiegnie się to ze spotkaniem darczyńców finansujących jego kampanię wyborczą, jakie ma odbyć się w Miami. Formalne ogłoszenie startu w wyborach gubernator ogłosi w tygodniu rozpoczynającym się 29 maja.

Według źródła zaznajomionego z intencjami gubernatora, w zaproszeniu na wydarzenie 25 maja stwierdzono, że darczyńcy zainicjują ‘działalność’, co jest oczywistą aluzją do zbierania pieniędzy dla DeSantisa

– podał Reuters.

ron de santis wybory, biały dom

DeSantis podejmuje jednak spore ryzyko. Zgodnie z sondażami Reutersa i Ipsosa, to były prezydent USA, Donald Trump, ma największe szanse, by wygrać prawybory w Partii Republikańskiej – a tym samym reprezentować ją w przyszłorocznym wyścigu do Białego Domu. Dla obecnego gubernatora Florydy porażka z Trumpem może oznaczać przekreślenie marzeń o prezydenturze. Chyba że w prawyborach uzyska dobry wynik lub dogada się z byłym prezydentem. Tak, by – w razie jego sukcesu – został jego zastępcą i potencjalnym następcą.

Rosnąca popularność DeSantisa wśród Republikanów i jego umiejętności pozyskiwania funduszy prawdopodobnie czynią go największym zagrożeniem dla Trumpa, który w ostatnich tygodniach nasilił ataki polityczne na gubernatora Florydy

– nie przekreśla szans gubernatora Reuters.

Przeciwnik CBDC

O DeSantisie świat usłyszał, gdy w czasie pandemii COVID-19 postanowił nie wprowadzać lockdownu. Niedawno natomiast rozpoczął kampanię medialną, w ramach której zaczął ostrzegać Amerykanów przed emisją CBDC. Władze Florydy przegłosowały nawet ustawę, która zakazuje korzystania z cyfrowego dolara w granicach stanu. Gubernator już ją podpisał. W czasie ceremonii podpisywania ustawy stwierdził, że po emisji CBDC rządzący “będą mogli mieć wgląd w to, co robicie z pieniędzmi i [dostaną] możliwość kontrolowania” przepływów funduszy.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
65 081,26 USD-0,57%
Ethereum logo
EthereumETH
3542,75 USD0,00%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD0,07%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
597,97 USD0,06%
Solana logo
SolanaSOL
134,31 USD-3,96%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3539,13 USD-0,14%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD0,04%
XRP logo
XRPXRP
0,49 USD-0,58%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,12 USD-2,95%
Toncoin logo
ToncoinTON
6,97 USD-3,16%