Robert Kiyosaki: Zapomnij o nieruchomościach i złocie

Wiadomości

Robert Kiyosaki, autor książki „Bogaty ojciec, biedny ojciec” po raz kolejny, pochwala bitcoina – kryptowalutę numer jeden, pod względem kapitalizacji […]

Robert Kiyosaki, autor książki „Bogaty ojciec, biedny ojciec” po raz kolejny, pochwala bitcoina – kryptowalutę numer jeden, pod względem kapitalizacji rynkowej.

Robert Kiyosaki: Zapomnij o nieruchomościach i złocie

W wywiadzie przeprowadzonym przez znanego inwestora i entuzjastę bitcoina – Anthonyego Pompliano – który w zeszłym tygodniu przekonał komika Billa Burra do zakupu swoich pierwszych BTC – Kiyosaki, wyjaśnił słuchaczom, że złoto i nieruchomości nie mają już w Stanach Zjednoczonych potężnej przewagi, i że przyszłością jest inwestowanie w bitcoina.

„Nieruchomości i złoto są stopniowo wycofywane… świat bitcoinów jest obecnie w zasięgu wzroku… Myślę, że to ważne, zwłaszcza dla takich starych facetów jak ja, aby zrozumieć świat kryptowalut, ponieważ to jest świat, który jest obecnie w zasięgu wzroku i my – inwestorzy w nieruchomości i złoto schodzimy powoli na drugi plan”.

Robert Kiyosaki od marca, kiedy to koronawirus po raz pierwszy zaczął przejmować kontrolę nad światową gospodarką, zaczął bardzo mocno promować bitcoina. Drukowanie pieniędzy przez amerykański rząd, spowodowało, że inwestor, na swoim twitterze, napisał że „smierć dolara amerykańskiego” jest nieunikniona. Dodał, aby ludzie zaangażowali się w bitcoina, jeśli nie chcą, żeby inflacja miała wpływ na ich życie finansowe.

Ponadto, wyraził przekonanie, że cena bitcoina wzrośnie do 75 000 dolarów w ciągu najbliższych trzech lat. Stwierdził:

„Dzisiaj toczy się walka między starszymi i młodszymi. Jako stary facet, zajęło mi trochę czasu, aby przejść do [bitcoina i crypto], ale teraz w niego inwestuję”.

BTC jest częścią przyszłości finansowej

Kyiosaki powiedział w wywiadzie,, że pierwotnie próbował kupić bitcoina pod koniec 2017 roku, kiedy to kosztował on 20.000 dolarów za sztukę. Dodał, że nie udało mu się sfinalizować żadnej transakcji. Według autora „Bogaty ojciec, biedny ojciec”, obecne warunki ekonomiczne i reakcja rządu na rozprzestrzenianie się COVID-19, zmusiły go do wejścia na kryptowalutowy rynek.

„Bitcoin i inne kryptowaluty kwestionują obecnie hegemonię dolara amerykańskiego i innych walut fiat. W maju 2020 roku, historyczne wydarzenie [halving] zmniejszyło dzienną podaż bitcoina z 1800 bitcoinów dziennie do 900 bitcoinów dziennie, co jest swego rodzaju ilościowym utwardzeniem, w przeciwieństwie do tego, co robi Fed drukując biliony dolarów. Banki centralne, w najprostszy sposób, tworzą pieniądze z niczego. Tworzą „fałszywe pieniądze” i pożyczają je rządom. Z drugiej strony bitcoin jest całkowicie zdecentralizowany, co oznacza, że nikt nie może manipulować rynkiem i nie ma ani jednego punktu porażki… Ciekawe, jak długo banki centralne będą tolerowały konkurencję ze strony pieniądza elektronicznego, zanim dojdzie do załamania”.

Tagi
bitcoin btc kiyosaki roberty kiyosaki

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.