za
robert kiyosaki hiperinflacja

Robert Kiyosaki ostrzega przed hiperinflacją

2023-04-09
Ekonomia
Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Robert Kiyosaki, autor książki “Bogaty ojciec, biedny ojciec”, ostrzega przed potencjalnym upadkiem dolara amerykańskiego i hiperinflacją. Jego zdaniem dolar może stracić na wartości i „stać się papierem toaletowym”. Ponadto słynny autor jest zasmucony wniesieniem przez władze USA zarzutów karnych przeciwko byłemu prezydentowi Donaldowi Trumpowi.

Robert Kiyosaki ostrzega przed hiperinflacją

Kiyosaki wszedł ostatnio na temat potencjalnej hiperinflacji i upadku dolara amerykańskiego. W czasie rozmowy z Andy’m Schectmanem z Miles Franklin, firmy handlującej metalami szlachetnymi, wyjaśnił, że Stany Zjednoczone same proszą się o problemy. Powiedział, że “USA łamią wszystkie prawa dotyczące pieniądza, a świat mówi: Mamy tego dość”. W efekcie inne kraje dołączają do BRICS, czyli m.in. Rosji, Indii czy Chin. Konsekwencją będzie “hiperinflacja” dolara.

Oznacza to, że 70% światowej populacji, która kiedyś używała dolara, weźmie ten banknot dolarowy i powie: „Już go nie chcemy”

– powiedział. Dodał, że w ten sposób amerykańska waluta stanie się “papierem toaletowym”.

Podzielając zdanie Kiyosakiego, Schectman zauważył, że „Stany Zjednoczone i ich działania zrobiły więcej, by zniszczyć siebie, nas samych, w ciągu ostatnich kilku lat, niż jakikolwiek wróg zewnętrzny mógłby kiedykolwiek zrobić”.

Przypomnijmy, że Kiyosaki sugerował pod koniec 2022 r., by kupować bitcoiny.

robert kiyosaki hiperinflacja

Problemy Trumpa

Co więcej, Kiyosaki jest rozczarowany kierunkiem, w którym zmierza Ameryka. Komentując decyzję władz USA o postawieniu zarzutów karnych byłemu prezydentowi Donaldowi Trumpowi, autor “Bogatego ojca, biednego ojca” napisał we wtorek na Twitterze, że to “tragiczny dzień w Ameryce. Mój przyjaciel, były prezydent Stanów Zjednoczonych jest postawiony w stan oskarżenia przed sądem w Nowym Jorku. Jego synowie, Don jr i Eric, również są moimi bardzo bliskimi przyjaciółmi”.

Problemy Trumpa doprowadziły Kiyosakiego do wniosku, że “Ameryka umiera”.

Przypomnijmy, że Trump usłyszał aż 34 zarzuty. Sprawa dot. wręczenia w 2016 r. łapówki w wysokości aż 130 000 USD byłej aktorce filmów dla dorosłych, z którą miał mieć romans. Ta w zamian za pieniądze miała w czasie prezydenckiej kampanii wyborczej milczeć na  temat jej związku z Trumpem.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności