bitcoin.pl logo
BTC-3.95%
Bitcoin
$62,381234 809 zł
Bitcoin w mediach
2021-12-11
2 min czytania

Gubernator Florydy opowiada się za dokonywaniem opłat stanowych w kryptowalutach

Jacek Walewski
Jacek WalewskiRedaktor Bitcoin.pl
Rob DeSantis
Futures03.25-PL_Images_728x90_04_v1b
Według gubernatora Florydy Roba DeSantisa, władze stanu powinny pozwolić lokalnym firmom uiszczać opłaty stanowe za pomocą bitcoinów i altcoinów. Polityk omówił też realne zastosowanie technologii blockchain w stanowej administracji.

Gubernator Florydy chce kryptowalutowych płatności oraz blockchaina w administracji

Członek Partii Republikańskiej i gubernator Florydy – Ron DeSantis – zaproponował, aby władze stanu zezwoliły lokalnym firmom na płacenie opłat stanowych za pomocą aktywów cyfrowych, takich jak bitcoin. Dodał, że w planach są już programy pilotażowe, które mają na celu zbadanie wykorzystania technologii blockchain m.in. do monitorowania rejestrów pojazdów silnikowych, a także do walidacji rozliczeń Medicaid (to państwowy program pomocy socjalnej w Stanach Zjednoczonych dla osób i rodzin, których dochody są niewystarczające, aby zapłacić za opiekę zdrowotną). Ron DeSantis o swoim pomyśle mówił w czasie przemówienia w Tallahassee. Jego zdaniem podmioty działające na terytorium Florydy powinny mieć możliwość uiszczania opłat stanowych za pośrednictwem zasobów cyfrowych bezpośrednio do Departamentu Stanu. Zalecił również rozdysponowanie 250 000 USD z całkowitego budżetu stanu na wsparcie programu pilotażowego Blockchain Title w Departamencie Bezpieczeństwa Drogowego i Pojazdów Silnikowych. Dodał, że technologia kryptowalut może być pomocna podczas monitorowania rejestrów samochodów. Co więcej, proponuje wdrożenie technologii blockchain w Agencji Administracji Opieki Zdrowotnej na Florydzie, ponieważ może ona uwierzytelniać transakcje w systemie Medicaid i wykrywać potencjalne oszustwa. Podkreśla, że Floryda pragnie być "przyjazna dla kryptowalut”. Rob DeSantis

Miami to właściwe miejsce dla kryptowalut

Warto przypomnieć, że miasto Miami także zaczęła przekształcać się w centrum kryptowalut w USA. To efekt działań burmistrza Francisa Suareza. Tego lata metropolia była miejscem największego w historii wydarzenia dot. cyfrowych walut. Sam Suarez przyznaje, że jest posiadaczem BTC i zwolennikiem branży kryptowalut. Nie tak dawno poinformował, że kolejną pensję otrzyma w bitcoinach. Według niego najważniejszą zaletą tego aktywa jest to, że nie jest ono powiązane z systemem fiducjarnym, ani polityką monetarną Fedu. Jednocześnie, leżąca u jego podstaw technologia jest „najbezpieczniejszą, najbardziej zdecentralizowaną siecią na świecie”.

O autorze

Jacek Walewski
Jacek Walewski

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Chcesz być na bieżąco? Zaobserwuj nas w
Google News
Obserwuj

Newsletter Bitcoin.pl

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Polityka Prywatności