za
Cathie Wood bitcoin

5% alokacja instytucji może popchnąć BTC w kierunku 500 000 USD – uważa Cathie Wood

2021-12-11
Bitcoin
Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Według prezes Ark Investments – Cathie Wood, kryptowaluty wciąż stanowią niewielką część portfeli instytucjonalnych. Jednak jeżeli zdecydują się ona na alokację 5% swoich funduszy do tej klasy aktywów, cena BTC może poszybować w kierunku 500 000 USD.

Wood stwierdziła również w wywiadzie dla CBDC, że kryptowaluty “korelują zupełnie inaczej niż inne aktywa”. Jedynym produktem inwestycyjnym bliskim cyfrowym tokenom są według niej nieruchomości. CEO Ark powiedziała:

Instytucje muszą przyjrzeć się nowym klasom aktywów, które ewoluują i mają niskie korelacje. To klucz do dywersyfikacji i Święty Graal w zakresie alokacji aktywów.

Instytucje wciąż akumulują

I chociaż według Cathie Wood, instytucje wciąż są w niewielkim stopniu zaangażowane w rynek, niektóre firmy kupują ogromne ilości bitcoinów. Przykładem może być chociażby MicroStrategy. W dniu 9 grudnia firma kierowana przez Michaela Saylora zakupiła dodatkowe 1 434 BTC za około 82,4 mln USD w gotówce. MicroStrategy jest liderem wśród korporacji, które zainwestowały w pierwotną kryptowalutą. Obecnie posiada 122 477 BTC o szacunkowej wartości 5,9 miliarda dolarów.

Według BitcoinTreasuries na drugim miejscu plasuje się Tesla. Firma Elona Muska posiada 43 200 monet o wartości około 2 miliardów dolarów. Square Jacka Dorsey’a, który od niedawna nosi nazwę Block, jest trzecim co do wielkości korporacyjnym hodlerem.

Grayscale – największy fundusz kryptowalutowy na świecie – posiada obecnie 46,6 miliarda dolarów w aktywach pod swoim zarządzaniem. Lwia część tego funduszu, około 68%, znajduje się w jego funduszu powierniczym BTC.

Spadki dokupił także Salwador. W dniu 4 grudnia prezydent kraju Nayib Bukele poinformował o zakupie kolejnych 150 BTC.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności