Ripple wejdzie na giełdę po zakończeniu batali z SECem – mówi CEO SBI

Ripple santander

Yoshitaka Kitao, dyrektor generalny SBI Group, ujawnił, że Ripple może w najbliższym czasie wejść na giełdę. Ripple może przeprowadzić IPO […]

bitbay zonda

Yoshitaka Kitao, dyrektor generalny SBI Group, ujawnił, że Ripple może w najbliższym czasie wejść na giełdę.

Ripple może przeprowadzić IPO

Kitao przekazał taką informację podczas rozmowy z inwestorami na temat zysków spółki. CEO stwierdził, że firma stojąca za tokenem XRP czeka tylko na zakończenie batalii prawnej z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), aby móc ruszyć do przodu z IPO.

Twierdzenia SBI Group o wejściu Ripple na giełdę są bardzo istotne. Firma świadcząca usługi finansowe jest największym zewnętrznym inwestorem firmy i dlatego informacja ta może być naprawdę bycza. SBI mocno inwestuje w firmy z branży fintech, w tym Ripple i jego konkurenta R3. Podczas prezentacji wyników, Kitao stwierdził, że inwestycja Grupy SBI w spółkę Garlinghouse’a i Larsena zwróci się właśnie po IPO.

Twierdzenie Kitao, że Ripple wejdzie na giełdę, jest czymś, co zostało poparte wcześniejszymi oświadczeniami dyrektora generalnego Ripple Brada Garlinghouse’a i prezesa wykonawczego Chrisa Larsena. Kitao powiedział:

Po zakończeniu obecnego procesu sądowego, Ripple wejdzie na giełdę. Obecny dyrektor generalny chce to zrobić. Chris chce to zrobić.

Garlinghouse wspominał o potencjalnym IPO Ripple nawet przed pojawieniem się wszystkich kwestii związanych z pozwem. W przeszłości stwierdził on, że wierzy, iż kryptowalutowe IPO bstaną się bardziej powszechne. Co więcej, wspomniał wtedy, że Ripple znajdzie się wśród firm, które wejdą na giełdy:

W ciągu najbliższych 12 miesięcy zobaczysz IPO w przestrzeni kryptowalut/blockchain. Nie będziemy pierwsi i nie będziemy ostatni, ale oczekuję, że będziemy po wiodącej stronie. To naturalna ewolucja dla naszej firmy.

Firmy kryptowalutowe z planami wejścia na giełdę

Coinbase przeszedł do historii, gdy wszedł na giełdę poprzez bezpośrednie notowanie na giełdzie Nasdaq na początku tego miesiąca. Niedawny wielki debiut utorował drogę dla kilku firm związanych z kryptowalutami, które planują podobne ruchy. Bezpośrednie notowanie Coinbase stanowi coś w rodzaju testu dla innych firm kryptowalutowych.

Kraken, giełda kryptowalutowa z siedzibą w San Francisco również rozważa wejście na giełdę w 2022 roku. Nad publicznym notowaniem zastanawiają się też m.in. Bakkt, BlockFi, eToro i Gemini.

Tagi
coinbase giełda IPO Ripple XRP

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.