za
Ripple XRP

Ripple (XRP) przebija 1 USD pierwszy raz od 3 lat!

2021-04-07
Ripple
Binance Launchpool

Po gwałtownym wzroście cen w ciągu ostatnich dwóch dni, XRP osiągnął trzyletni szczyt na poziomie 1,10 USD.

XRP osiąga nowy szczyt

Token XRP firmy Ripple trafił do nagłówków wszystkich mediów. Moneta osiągnęła poziom 1 dolara po raz pierwszy od połowy lutego 2018 roku. Nagły wzrost nastąpił po tym, jak XRP wyłamało się z schematu “head-and-shoulder”. Altcoin wzrósł do poziomu 1,10 USD, niezwykle blisko celu układu, którym jest 1,13 USD.

xrp wykresBiorąc pod uwagę wagę byczego impetu stojącego za XRP, inwestorzy mogą wykorzystać ostatnią akcję cenową do zaksięgowania zysków.

Realizacja zysków wstrzymuje rajd

Na wykresie godzinowym tokena pojawiło się kilka niedźwiedzich sygnałów, które potwierdzają krótkoterminowy pesymistyczny scenariusz.

Przykładowo, wskaźnik sekwencyjny Tom DeMark (TD) przedstawił sygnał sprzedaży w postaci zielonej dziewiątej świecy, która przekształciła się w czerwoną świecę z powodu gwałtownego wzrostu realizacji zysków. Niedźwiedzia formacja prognozuje korektę od jednej do czterech świec godzinowych przed wznowieniem trendu wzrostowego.

Powstanie niedźwiedziej dywergencji pomiędzy ceną XRP a wskaźnikiem siły względnej (RSI) dodatkowo uwiarygodnia tę tezę. Podczas gdy altcoin osiągał serię wyższych szczytów, RSI tworzył też niższe dołki. Takie zachowanie, zwłaszcza gdy RSI znajduje się powyżej poziomu 80, wskazuje na zbliżające się wyczerpanie trendu.

Jeśli uczestnicy rynku realizowaliby zyski w okolicach obecnych poziomów cenowych, XRP mógłby stracić poziom 78,6% zniesienia Fibonacciego przy 0,96 USD jako wsparcie. Przejście przez tę kluczową przeszkodę mogłoby wywołać spadek do poziomu 61,8% lub 50% zniesienia Fibonacciego.

Te obszary znajdują się odpowiednio na poziomach 0,85 i 0,79 USD.

Nie lekceważ byków

Niezależnie od narastających niedźwiedzich sygnałów na niższych przedziałach czasowych, spekulacyjna natura rynku kryptowalut sprawia, że nie można lekceważyć byczych perspektyw.

Dalsza presja zakupowa na XRP, która wyśle go powyżej niedawnego maksimum na poziomie 1,10 USD może być wystarczająca, aby unieważnić sygnał sprzedaży TD. W takich wyjątkowych okolicznościach, token może wystrzelić w górę do poziomu 127,2% zniesienia Fibonacciego, czyli 1,33 USD.

Aktualny kurs XRP i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić XRP i inne monety, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
68 260,80 USD2,48%
Ethereum logo
EthereumETH
3134,69 USD2,02%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD0,05%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
577,87 USD0,56%
Solana logo
SolanaSOL
180,93 USD6,94%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD0,08%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3133,87 USD2,03%
XRP logo
XRPXRP
0,52 USD2,04%
Toncoin logo
ToncoinTON
6,54 USD1,88%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,15 USD2,21%